Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyaca ünlü piyanist ve flüt sanatçıları Apollon Tapınağı’nda konser verdi

29 Ağustos, 2012 | 13:11

Dünyaca ünlü flüt ve piyanist virtüözleri 2 bin yıllık tapınakta konser verdi.

Ünlü flüt sanatçısı Massimo Mercelli ile Oscar ödüllü piyanist ve besteci Luis Bacalov, Antalya Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında Apollon Tapınağı’nda sahneye çıktı. Konser yerli ve yabancı müzikseverler tarafından ilgi gördü.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, dünyaca ünlü flüt sanatçısı Massimo Mercelli ile Oscar ödüllü piyanist ve film müzikleri kompozitörü Luis Bacalov’u Side antik kentte ağırlamaktan gurur duyduklarını söyledi.

Bu sene 12’ncisini düzenledikleri Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin Avrupa Festivaller Birliği(EFA) kapsamında yapıldığını belirten Uçar, Apollon Tapınağı’nın aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yurtdışı tanıtımlarında sembol olduğunu da ifade etti. Uçar, “Festivalin, Side’nin tanıtımına büyük katkı sağladığına inanıyoruz. 12 yıl önce, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay’la başlattığımız festivalin EFA kapsamında yapılması onur ve gurur verici. Massimo Mercelli ile Luis Bacalov’un Side’de konser vermesi ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz.” dedi

Başkan Uçar, konser sonunda Mercelli ve Bacalov’a bir buket çiçek ile plaket takdim etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Apollon Tapınağı, Apollon Tapınağı haberleri, Apollon Tapınağı konser, Apollon Tapınağı konserler, Avrupa Festivaller Birliği, flüt, flüt ve piyanist virtüözleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Luis Bacalov, Massimo Mercelli, piyanist virtüözleri, Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları