Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Apollon Tapınağı için Bakan Günay’dan yardım istendi

22 Kasım, 2012 | 11:21

Apollon Tapınağı için Bakan Günay’dan yardım istendi/Turizm Haberleri

Demokratik Sol Parti(DSP) Manavgat İlçe Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yurtdışı tanıtımlarında resimlerine yer verdiği Apollon Tapınağı’ndaki nem ve tuza bağlı yıpranmanın bir an önce çözülmesini istedi.

DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, Side Apollon Tapınağı’nda yaptığı açıklamada, tapınak bölgesinde kısa sürede önlem alınmazsa ayakta olan sütunlarda parça düşmesinin hızlanacağını söyledi.

Nem ve tuzlanmaya bağlı 2 bin yıllık tapınakta parça kopmasına bağlı sütun için içindeki paslı demirlerin dışarı çıktığını belirten Çakmak, Türk turizminin sembolü olan Apollon Tapınağı’nın bir an önce kurtarılması için Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a mektup yazdıklarını kaydetti. Tapınaktaki paslı demir görüntülerinin Türk turizminin imajını olumsuz etkilediğinin altını çizen Çakmak, tapınaktan parça kopmalarına karşıda yetkililerin bir an önce önlem alınması gerektiğini söyledi. Çakmak, tapınağın kurtarılmasıyla ilgili şu bilgileri verdi:”Yaz döneminde Anadolu Üniversitesi’nin 3 aylık yaptığı çalışma ile Apollon Tapınağı kurtarılmaz. Tapınaklar bölgesinde çalışmaların yılın 12 ayına yayılmasını istiyoruz. Uzmanlar tapınakta gerekli önlemler alınmazsa 10 yıl içinde yıkılabileceğini söylüyor. Nemli hava ve denizden rüzgarla tuz uçuşması tapınağa zarar veriyor. Yarın geç olmadan tapınağı kurtaralım. Sütun içindeki paslı demir görüntüleri tapınağı ziyarete gelen turistlere karşı bizi mahcup düşürüyor. ”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anadolu Üniversitesi, Apollon Tapınağı, Apollon Tapınağı Bakan Günay, Bakan Günay, Bakan Günay haberleri, DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, Side Apollon Tapınağı, Türk turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları