Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antik Parthenon heykelleri Amal Alamuddin’e emanet

03 Ekim, 2014 | 07:13

İtalya’nın Venedik kentinde evlenerek tüm dikkatleri üzerine çeken Amal Alamuddin, balayı sonrası antik Parthenon heykellerinin iade işlemleri için Yunanistan’a gidecek.

NationalTurk’ün haberie göre;

Venedik’te masalsı bir düğünle evlenen, romantik bir balayı için yine bu kenti tercih eden Amal Alamuddin, balayı sonrası ilk iş Yunanista’a ait antik Parthenon heykelleri kurtaracak.

Yunan basınında çıkan haberlere göre, Lübnan asıllı İngiliz avukat Amal Alamuddin, 13-15 Ekim tarihlerinde Başbakan Antonis Samaras ile görüşecek ve Parthenon’a ait mermer heykelleri geri iade etmesi için İngiltere’ye çağrıda bulunacak.

Hatırlanacağı üzere George Clooney de daha önce defalarca kaçırılan heykellerin Yunanistan’a iade edilmesi için İngiltere müzesine çağrı yapmıştı.

Ülkede yayın yapan Star Televizyonu, insan hakları örgütleriyle görüşecek olan Alamuddin’in Atina’ya “Partenon heykellerinin avukatı” olarak geleceğini ifade etti.

Yunanistan, MÖ 5. yüzyılda Atina Akropolü’nde inşa edilen Parthenon Tapınağı’na ait olan, 19. yüzyılda ise gizlice kaçırılan ve bugün İngiltere’deki British Museum’da sergilenen antik heykellerin iadesi için yıllardır çaba sarf ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amal Alamuddin, Amal Alamuddin George Clooney, Amal Alamuddin İngiltere, Amal Alamuddin venedik, Amal Alamuddin Yunanistan, George Clooney, George Clooney balayı, George Clooney eşi, George Clooney evlendi, Parthenon heykelleri, Parthenon Tapınağı, Parthenon Tapınağı yunanistan, Venedik, Venedik Balayı, Venedik italya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları