Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antik kente AVM yapan Özdilek, bir de ‘Tarih ve turizm buluşması’ düzenledi!

21 Eylül, 2018 | 10:35

Antik kente AVM yapan Özdilek, bir de Tarih ve turizm buluşması düzenledi!

Antik kente AVM yapan Özdilek, bir de ‘Tarih ve turizm buluşması’ düzenledi. Mudanya’da 2 bin 700 yıllık Myrleia Antik Kenti’nin üzerine AVM yapan ve sonrasında imar barışından yararlanan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Gölyazı’da ‘tarih ve turizm buluşması’ düzenledi.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Myrleia Antik Kenti’nin üzerine yaptığı AVM ve sonrasında imar barışı ile gündeme gelen Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Bursa’nın bir başka tarihi değeri Gölyazı’da ‘Tarih ve turizm buluşması’ organizasyonuna imza attı.

Antik kente AVM yapan Özdilek, bir de ‘Tarih ve turizm buluşması’ düzenledi

Özdilek’in ‘Tarih ve turizm buluşması’na, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Bursa’nın önde gelen iş insanlarının katıldığı öğrenildi. ‘Tarih ve turizm buluşması’ sonrası, Gölyazı’nın turizmde hak ettiği pay alabilmesi için bir çalıştay düzenlenmesi kararına varıldığı bildirildi.

“Hemen tuvaleti onarmaya ben hazırım”

Hüseyin Özdilek’in düzenlenen zirveyi, SKAL üyelerinden gelen teklifle organize ettiği bildirildi. Toplantıda konuşan Hüseyin Özdilek, “Fikir bizlerin, kazanç sizlerin olacak. Eğitim gerekiyorsa firmam adına söz veriyorum eğitim vermeye ve danışman tutmaya hazırım. Tuvaletleri gördüm, böyle tuvaletle turizm yapılmaz. Hızla yenilenmesi lazım. Hemen tuvaleti onarmaya ben hazırım. Ancak iyi turizm yapılması kafaların değişmesiyle mümkün. Buraya önce burada yaşayanlar sahip çıkacak” ifadelerini kullandı.

Hayri Türkyılmaz’dan tepki!

Myrleia Antik Kenti’nin bulunduğu Mudanya’nın belediye başkanı Hayri Türkyılmaz ise düzenlenen toplantıya tepki koydu. Mudanya’nın sesine kulak verilmediğini ifade eden belediye başkanı Türkyılmaz, yıllardır Myrleia Antik Kenti Platformu üyesi kent gönüllüleri ile birlikte Myrleia’nın korunması ve geleceğe taşınmasına yönelik başta Bursa Valiliği olmak üzere tüm Bursa’ya çağrıda bulunduklarının altını çizdi.

“İmar Affı tarihi bir katliama dönüştü”

Başkan Türkyılmaz, “Özdilek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İmar Barışı kapsamında Yapı Kullanma Ruhsatı karşılığı olan izin belgesini iki saatte alabiliyorken, acele kamulaştırma davası kararımızı bildirdiğimiz Bakanlık, sesimize kulak vermedi. Bulunabileceğimiz her türlü girişimi denedik. Ne yazık ki süreç sonucunda yasa gereği, ruhsat vermek zorunda kaldık.

Tarihi değerlerimiz düşünülmeden çıkarılmış bu İmar Affı bizler için bir tarihi bir katliama dönüşmüştür. Mudanya’nın sesine kulak tıkayan Bursa protokolü de bu tarihi katliamın sorumlusudur. Tarihin sermayeye peşkeş çekilmesine göz yumulmuştur” diyerek tepkisini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antik kente AVM, Bursa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Gölyazı, Hayri Türkyılmaz, Hüseyin Özdilek, İmar Affı, Mudanya, Mudanya Belediye Başkanı, Myrleia Antik Kenti, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Tarih ve turizm buluşması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları