Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antik gemiler suya indirildi

13 Ağustos, 2011 | 11:25

Efes ‘te 1700 yıllık antik gemiler suya indirildi.

1700 yıl öncesinin gemi yapım tekniği kullanılarak inşa edilen iki gemi Selçuk Belediyesi tarafından Efes Pamukçuk sahiline dökülen kanaldan suya indirildi.

Efes Antik Limanı Canlandırma Projesi kapsamında 1700 yıl öncesinin gemi yapım teknikleri kullanılarak inşa edilen iki gemi suya indirildi. Gemilerin suya indirilmesinden dolayı düzenlenen törende konuşan Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür,  İZKA ‘nın bu projeyi 450 bin lirayla desteklediğini ve oldukça başarılı bir çalışma yapıldığını, bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti. Antik çağın en önemli liman kenti konumundayken zamanla Küçük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlarla kapanan Efes Limanı’nı, çağımız insanıyla buluşturmak ve yeniden görünür hali getirmek istediklerini ifade eden Ülgür, gemilerinin indirildiği bölgenin de canlanacağını ifade etti.

Suya indirilen antik savaş gemisine Mısır Kraliçesi Kleopatra ‘nın Efes’te zehirlenerek öldürüldüğü düşünülen kız kardeşi Arsinoe IV, ticaret gemisine de Artemis Ephesia (Efes ‘in Artemis ‘i) adları verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
antik gemiler, Antik gemiler suya indirildi, Efes, Efes Antik Limanı, Efes Antik Limanı Canlandırma Projesi, Efes Liman, Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, Selçuk Belediyesi, Vefa Ülgür,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları