Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’ya gelen turist sayısı % 7 düştü

20 Temmuz, 2009 | 14:26

Antalya havalimanı Antalya’ya gelen turist sayısındaki düşüş Temmuz ayında da devam ederken Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün verilerine göre, Antalya Havalimanı Dış Hatlar terminallerinden giriş yapan turist sayısı, dün itibariyle 4 milyon 174 bin 943’e yükseldi.

Geçen yılın 1 Ocak- 19 Temmuz döneminde gelen turist sayısı 4 milyon 468 bin 441 olarak gerçekleşmişti. Geçen yıla göre turist sayısındaki azalma yüzde 7 olarak saptandı.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar Türkiye’nin rakipleri olarak görülen İspanya, Yunanistan gibi ülkelerde düşüş oranlarının yüzde 30’larda olduğunu, buna bakıldığında Türkiye’nin iyi durumda olduğunu söyledi.

Sektörde, finansal krizden kaynaklanan tereddütlerin bulunduğunu kaydeden Acar, “Avrupalılar herşeyden vazgeçseler de tatillerinden asla vazgeçmezler. Antalya’ya karşı özel bir ilgi de oluşmuş durumda ve Antalya turizmle özdeşleşti. Bu nedenle bu yılı 2008 rakamları ile kapatacağımızı düşünüyorum” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antallya, Antalya, Antalya Otelleri, Antalya turist sayısı, Sektörel Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
22 Temmuz, 2009

Sayin Acarin da belirtigi gibi Dünya
Turizim ülkelerinde bir azalma söz
konusu, buda tabiki dünyadaki kiriz.
Yanliz Türkiyede gecen senele nazaran
bu sene, Otel fiatlari cok yüksek.???

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 22nd, 2009 at 15:16 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları