Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’ya gelen turist sayısı %5 azaldı

14 Eylül, 2009 | 17:49

Antalya Havalimanı Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyona yaklaştı.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, 11, 12 ve 13 Eylül tarihlerinde Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden 154 bin 259 turist giriş yaptı. 1-13 Eylül tarihlerinde 572 bin 522 turist Antalya’ya gelirken, yılbaşından bu yana Antalya’ya gelen turist sayısı 6 milyon 758 bin 818’e ulaştı.

Geçen yıl 1-13 Eylül tarihleri arasında Antalya’ya 546 bin 526, 1 Ocak-13 Eylül ayında ise 7 milyon 83 bin 78 turist geldiğini bildiren yetkililer, turist sayısının, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5 artış gösterirken, yıllık bazda yüzde 5 düşüş yaşandığını kaydettiler.

Turizm sektör temsilcileri, yıl sonu itibariyle 8 milyon turist hedefine ulaşabileceklerini ancak gelir açısından geçen yılın gerisinde yılı tamamlayacaklarını belirttiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Antalya Otelleri, Antalya turist sayısı, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları