Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’nın 2018 Hedefi 12 Milyon Turist

29 Eylül, 2017 | 17:36

Antalya AKTOB Turist Sayısı

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Antalya’nın 2017 yılını 10 milyon turistin üzerinde tamamlayacağını öngördüklerini belirterek, 2018 yılı için ise hedefin 12 milyon olduğunu söyledi.

Yağcı ayrıca, Çin’e düzenlediği ziyaret sonrası izlenimlerini aktararak, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Antalya’ya 1 milyon üzerinde Çinli turistin gelebileceğini söyledi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin Eylül ayı toplantısı, Kundu bölgesinde bir otelde gerçekleştirildi. 27 Eylül Dünya Turizm Günü’ne denk getirilen yemekli toplantıya Vali Münir Karaloğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve turizmciler katıldı. Toplantıda, 2017 yılının turizm değerlendirmesi ve 2018 planlamaları gibi konular ele alındı. Kış turizminin de konuşulduğu toplantıda, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Antalya’nın 2017 yılı sonunda 10 milyon turist sayısını geçeceğini öngörürken, 2018 yılı için ise hedefin 12 milyon olduğunu kaydetti. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, son 3 yılda gerileyen Avrupa turizminin tekrar eski haline döneceğini, aynı zamanda da Avrupa dışındaki turizm pazarlarının dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

5 yıl içerisinde 1 milyon Çin turist hedef

Öncelik olarak geçtiğimiz haftalarda Çin’e düzenlediği ziyareti değerlendiren AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Çin turizminde son 5 yıl içerisinde büyük bir artış olacağını savundu. Yağcı, “Çin’de yaşayan vatandaşlara Türkiye imajını ve algısını oluşturmak. Burada kültürel değerler çok ön plana çıkıyor. Çünkü, Çinlilerin özellikle merak ettiği kültürel değerler çok önemli. Türkiye’nin bir çok destinasyon noktaları var. Bunları tanıtmamız lazım. Böyle olursa önümüzdeki 5 yıl içerisinde hedefimiz olan 1 milyonluk Çinli turist rakamına ulaşacağımızı tahmin ediyorum” dedi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, AKTOB, Erkan Yağcı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları