Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’daki 5 yıldızlı Hayalet Otel turistleri şaşkına çeviriyor!

29 Ekim, 2018 | 13:40

Antalya'daki 5 yıldızlı Hayalet Otel turistleri şaşkına çeviriyor!

Antalya’daki 5 yıldızlı Hayalet Otel turistleri şaşkına çeviriyor. 27 yıl önce Kemer’de turizme açılan ve 2014 yılında kapanan Hayalet Otel olarak adlandırılan 5 yıldızlı Naturland Eko Park ve Resort Otel, yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Antalya’nın Kemer ilçesinde 27 yıl önce turizme açılan ancak çeşitli nedenlerle 2014 yılında kapanan, Hayalet Otel olarak adlandırılan 5 yıldızlı Naturland Eko Park ve Resort Otel, yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Antalya Kemer Hayalet Otel turistlerin ilgi odağı

Antalya’daki 5 yıldızlı Hayalet Otel turistleri şaşkına çeviriyor

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın Kemer ilçesinde 1988 yılında inşaat ruhsatı verilen, ancak 1991’de turizme açılan, o dönemin ünlü ‘eko tatil’ oteli olan ve şimdilerde Hayalet Otel diye adlandırılan , Naturland Eko Park ve Resort Otel, 2013’ün Eylül ayında kapandı.

Hayalet Otel 692 yatak kapasitesine sahip

Hayalet Otel 692 yatak kapasitesine sahip

130 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Hayalet Otel, 2014 yılında kısa süreli olarak işletilirken, bu şirketin de bırakmasıyla atıl durumda kaldı. 564 otel odası, 3 kral dairesi, 11 bio ev, 39 apart ve 4 taş evin ile birlikte 692 yatak kapasitesine sahip olan Hayalet Otel’de ayrıca 300 kişilik lokanta, 330 kişilik konferans salonu, 100 kişilik disko, tırmanma kayası, 500 kişilik amfitiyatro, ahırlar, geleneksel değirmen, inka mağarası, akvaryum, fuaye ve servis alanı, tenis kortu, açık yüzme havuzları, aquapark, teleferik, çocuklar için mini gezi treni gibi daha birçok alan ve aktivite merkezi bulunmakta.

Kemer'deki Hayalet Otel'in milyonlarca lira borcu var

Milyonlarca lira elektrik ve su borcunun yanı sıra çalışanlar ile alacaklılardan gelen icralarla birlikte otelin içinde bulunan taşınır demirbaşlara el koyuldu. Bunun yanında otelde çok sayıda hırsızlık olayı da meydana geldi. Hırsızlık olayları karşısında yoğun mesai harcayan jandarma ekipleri, tüm şüphelilerini yakaladı.

aturland Eko Park ve Resort Otel

Günümüzde harabeye dönen Naturland Eko Park ve Resort Otel, son dönemde bölgeye gelen yerli ve yabancı tatilcileri şaşkına çevirirken aynı zamanda ilgi odağı da oldu. Özellikle duvarlarda Rusça ve Ukraynaca yazıların yer aldığı görülürken, içeri girip, fotoğraf ve video çeken turistler, büyük ve içinde birçok aktivitenin bulunduğu otelin halini görünce şaşırıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
5 Yıldızlı Otel, Antalya, Hayalet Otel, Kemer, Naturland Eko Park ve Resort Otel, Turistler şaşkın,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları