Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da tur teknesi battı

20 Temmuz, 2009 | 09:40

Antalya'da tur teknesi battı Antalya’da motor bölümünden su alan Prenses adlı tur teknesi battı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’dan tatile gelen Tevfik Günday, Tuncay Durak, Süleyman Karakaya, Ahmet Karakaya ve Ali Gök, yat limanındaki ”Prenses” isimli tekneyle tura çıktı.

Yolcuların Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü yere götürüldüğü tekne, yat limanına dönüşde Dedeman Otel açıklarında motor bölümünden su almaya başladı. Bunun üzerine yardım çağrısında bulunan tekne kaptanı Kadir Çelikbaş, yolcuları çevrede bulunan tur teknelerine aktardı. Kaptan Kadir Çelikbaş ve eşi Mehtap Çelikbaş’ı ise deniz polisi, botlarla yat limanına getirdi.

Kaptan Kadir Çelikbaş konuyla ilgili olarak: “Bir anda motor bölümünden sular girmeye başladı. Herhangi bir şeye de çarpmadık. Ancak nasıl olduğunu anlayamadık. Tekne su almaya başlayınca yolcularımızı tahliye etmeye başladım. Ben tekne batmaz diye düşünüyordum. Yolcuları tahliye ettikten 5 dakika sonra da teknemiz battı” dedi.

Antalya Liman Başkanı Ramazan Kaplan, olayla ilgili inceleme başlatacaklarını söyledi. Kaplan, ”Tekne bilinmeyen bir nedenle su almaya başlamış. Biz bunu kaza olarak araştıracağız. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Sebebi konusunda herhangi bir bilgimiz yok” dedi.
Olayın şokunu üzerinden atamayan bazı yolcuları ise deniz polisi sakinleştirdi.

Antalya Liman Başkanı Ramazan Kaplan, olayla ilgili inceleme başlatacaklarını belirtti. Kaplan, ”Tekne bilinmeyen bir nedenle su almaya başlamış. Biz bunu kaza olarak araştıracağız. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Sebebi konusunda herhangi bir bilgimiz yok” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Gezisi, Antalya Haberleri, Antalya Liman Başkan, Antalya Turları, Düden Şelalesi, Gemi Turları, Ramazan Kaplan, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yaz Sezonu Antalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları