Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Spor Turizmi İçin Messi’li, Ronaldo’lu ve Özil’li Turnuva

08 Nisan, 2017 | 18:17
Ronaldo Özil Messi

Ronaldo Özil Messi

Antalya’da Spor Turizmini Geliştirmek İçin, Dünya Futbol Yıldızları Messi, Ronaldo ve Özil ile Turnuvalar Düzenlenecek

Antalya, sahip olduğu 160 futbol sahası, golf sahaları, lüks yatak kapasitesi, iklim ve doğası ile kitle turizminde olduğu gibi, spor turizminde de dünyadaki en güçlü marka kentlerden biriydi. 2014’e kadar Almanya’nın Bundesliga’sı, İspanya‘nın La Liga’sı, İtalya’nın Serie A’sı ve İngiltere’nin Premier Lig’i başta olmak üzere Hindistan, Çin ve Japonya’dan da kulüpleri devre arası kampları için Türkiye’yi tercih ediyordu. Antalya’ya spor amaçlı gelen 550 bin yabancı turist 1 milyar dolara yakın harcama yapmıştı.

 

Sportif Amaçlı Gelen Avrupa’lı Takımlar Artık Antalya’yı Tercih Etmemektedirler

Antalya’ya özellikle talebin düşük olduğu kış sezonunda spor turizmi kış ayı kazançlarını ve doluluklarını artırarak otellere, turizme ve Antalya’ya katkı sağlamıştır. Rusya ile başlayan kriz, terör saldırıları ve dış ilişkiler de yapılan yanlış politikalar sonucunda. Dünya’dan spor turizmi için gelen takımlar, artık Antalya da kamp yapmayı tercih etmiyorlar. Geçtiğimiz senelerde Antalya’ya kamp yapmaya gelen, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya ve Bulgaristan’dan artık tercih etmemeye başladı.


 

Spor Amaçlı Gelen Turist, Normal Turist’den Daha Fazla Harcama Yapıyor

Dünya gazetesinin haberine göre ise, Spor Turizmi 1,2 trilyon dolarlık dünya pastasından 180 milyar dolarlık pay alıyor. Türkiye ise bu paydan 1 milyar dolar kazandı. İstatistiklere göre spor amaçlı gelen turistler ise, normal turistlerden 2 katı daha fazla harcama yaptıkları belirtildi. Türkiye’de ise spor turizminde sadece 2 alanda yoğun talep gözlenmektedir. Bunlar ise Futbol ve Golf sporlarıdır.

 

Dünya Futbol Yıldızlarını Antalya’da Ağırlayarak Antalya’yı Tekrar Spor Turizmi Merkezi Haline Getirmek

Spor Turizm Birliği (STB) Başkan Yardımcısı Arif Gözoğlu ise, “Messi, Ronaldo, Özil gibi dünya futbol yıldızlarını Antalya’ta çağırarak Antalya da 3-4 günlük turnuvalar yaparak Antalya’nın spor turizmini canlandırmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Messi, Özil, Ronaldo, Spor Turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları