Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Rus Turist Beklentisi Arttı

11 Mayıs, 2017 | 09:51
Rus Turist Antalya

Rus Turist Antalya

Antalya’da Rusların Mayıs Ayı Bayramları İle Turist Sayısındaki Artış, Beklentileri Arttırdı

Rusya ile yaşadığımız diplomatik kriz sonucu 4 milyon üzerinde Rus turist sayısında büyük kayıp yaşayan Türkiye, bu yıl yapılan girişimler sonucunda yaralarını sarmaya başladı. Rusların mayıs ayı bayramı nedeniyle Antalya’ya akın etmesi ile moraller düzeldi, yüzler gülüyor.

Tourexpi haberine göre, bu yılki turist sayısıyla ilgili beklenti yükseldi. Nisan ayında, aylık bazda %40’a varan artış yaşanırken, yaz sezonu için erken rezervasyonlar da yüz güldürüyor. Rusya’da erken rezervasyon sayısının 1 milyonu geçtiği öğrenildi.

Antalya Valisi Karaloğlu; “10 Milyon Turist Gelir”

Rusya’da hedef 2.8 milyon turist sayısına ulaşılan 2015 rakamlarını aşmak. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise turist sayısı tahmin konusunda iddialı açıklamada bulunda; “Mayıs ayında da artışla başladık. 3 günde 81 bin kişi geldi. Mayıs ayını da %40 artışla kapatırız. Benim şahsi fikrim 10 milyon turist sayısını geçeriz. Önemli olan güvenlik problemi yaşamadan sezona girebilmek” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Mayıs, Rus Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları