Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Rus Turist Akını

04 Mayıs, 2017 | 07:25
Rus Turist Antalya

Rus Turist Antalya

Antalya’da 2017 Yılı İtibari İle Rus Turistler Gelmeye Başladılar

Antalya Gazipaşa – Alanya Havalimanını da içine  alan Antalya Havalimanı Mülki İdari Amirliği verilerine göre, Nisan ayı itibariyle Antalya’ya gelen turist sayısında büyük bir artış yaşandı. 2016’nın nisan ayında 384 bin olan turist sayısı, 142 bin 277’lik artışla 526 bine yükseldi. Bununla birlikte, yıllık bazda da gelen turist sayısında artış gözlendi. Bu yılın ilk dört ayında Antalya’ya gelen turist sayısı, yıllık bazda 12 bin 517’lik bir artışla 864 bin 028 olarak gerçekleşti.

2017’nin ilk dört ayı verilerine göre, Rus turist sayısında reor düzeyde artış gözlendi. 2016 nisan ayında Rusya Federasyonu’ndan Antalya’ya gelen turist sayısı 12 bin 144 olurken 2017 nisan ayında bu sayı 188 bin 914’e çıkarak yüzde bin 455’lik bir artıl gösterdi.

İlk dört aylık istatistiklerde Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinden Antalya’ya gelen turist sayısındaki artışlar dikkat çekti. Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Katar, Mısır, Ürdün gibi Orta doğu ve Orta Asya ülkelerinden Antalya’ya gelen turist sayısında yüzde 320’lere kadar yükselen artışlar dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Rus Turist,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları