Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Rus Turist Akını

04 Mayıs, 2017 | 07:25
Rus Turist Antalya

Rus Turist Antalya

Antalya’da 2017 Yılı İtibari İle Rus Turistler Gelmeye Başladılar

Antalya Gazipaşa – Alanya Havalimanını da içine  alan Antalya Havalimanı Mülki İdari Amirliği verilerine göre, Nisan ayı itibariyle Antalya’ya gelen turist sayısında büyük bir artış yaşandı. 2016’nın nisan ayında 384 bin olan turist sayısı, 142 bin 277’lik artışla 526 bine yükseldi. Bununla birlikte, yıllık bazda da gelen turist sayısında artış gözlendi. Bu yılın ilk dört ayında Antalya’ya gelen turist sayısı, yıllık bazda 12 bin 517’lik bir artışla 864 bin 028 olarak gerçekleşti.

2017’nin ilk dört ayı verilerine göre, Rus turist sayısında reor düzeyde artış gözlendi. 2016 nisan ayında Rusya Federasyonu’ndan Antalya’ya gelen turist sayısı 12 bin 144 olurken 2017 nisan ayında bu sayı 188 bin 914’e çıkarak yüzde bin 455’lik bir artıl gösterdi.

İlk dört aylık istatistiklerde Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinden Antalya’ya gelen turist sayısındaki artışlar dikkat çekti. Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Katar, Mısır, Ürdün gibi Orta doğu ve Orta Asya ülkelerinden Antalya’ya gelen turist sayısında yüzde 320’lere kadar yükselen artışlar dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Rus Turist,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları