Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Düşüş 2017’de Devam Ediyor

06 Mart, 2017 | 14:17

antalya turist rakamlari

Antalya’da Düşüş ve Kayıplar 2017 de Devam Ediyor

Antalya’da 2017’nin ilk iki ayı ne kadar ziyaretçi aldığı belli oldu. Açıklanan rakamlara göre ocak ve şubat aylarında Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı %19.3 azalırken, 2015 yılının aynı dönemi ile karşılaştırıldığında %43 ‘lük bir düşüş görülmekte. 2016 yılında Antalya ocak ayında 162 bin ziyaretçi ağırlarken, bu yıl sadece 130 bin ziyaretçi Antalya’ya gelmiştir. 2017 yılının ilk iki ayında Alman turistlerin bir diğer yıla oran ile %50 düşüş yaşandığı görülmekte.

2017 de Avrupa pazarlarında düşüş devam etmekte, Ukrayna geçen yıldan bu yana 12,5 büyüme gösterdi. 2016 da dibi gören Rus turistlerin sayısı ise 5 kattan fazla artış yaşandı. 2014 yılı rakamlarını bu yılın ilk iki ayında yakalayan Antalya, Rus turistlerin 2015 ilk iki ayındaki sayılarını da geçti. Rus pazarının eskiye dönmeye başlaması az da olsa yüzleri güldürdü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2017 Turizm Rakamları, Almanya, Antalya, Rusya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları