Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da çocuklara özel kaykay uçak!

24 Nisan, 2018 | 10:52

A>ntalya çocuklara özel kaykay uçak

‘Sen hayal et, biz üretelim’ söylemiyle yola çıkan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, Antalya Havalimanı Dış Hatlar oyun alanı için 11 metreye 6 metrelik kaykay uçak üretti.

‘Sen hayal et, biz üretelim’ söylemiyle yola çıkan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, Antalya Havalimanı Dış Hatlar oyun alanı için 11 metreye 6 metrelik kaykay uçak üretti.

14 yıldır Antalya’da dekor işleriyle uğraşan ve ‘sen hayal et, biz üretelim’ söylemiyle yola çıkan Ayşegül Köse, Antalya Havalimanı Dış Hatlar oyun alanı için 11 metreye 6 metrelik kaykay uçak üretti. Uçak yaklaşık 40 bin TL’ye mal oldu.

Kafelere, otellere ve iş yerlerine dekor üreten Ayşegül Köse’nin son çalışması Antalya Dış Hatlar da kullanılmak üzere yaptığı 11 metreye 6 metrelik bir uçak oldu.

Antalya kaykay uçak

Uçağın tamamlanması için gece gündüz çalışan Köse, uçağın sabit kalması için demir profillerle desteklendi. Uçak yapımında strafor üzerine kaplama, epoksiden, polyester gibi birçok malzeme kullandı. Ayşegül Köse, Kullanılan malzemelerin çocuklara zarar vermeyeceğini de ifade etti.

“Çocuklar artık sıkılmayacak”

Antalya Havalimanı Dış Hatlar bahçesine kaykay olarak kullanılacak olan uçak hakkında konuşan Köse, “Çok fazla maliyeti var. Birçok madde kullandık üzerinde. Uçağın boyutu 11 metreye, 6 metre. Havalimanında dış hatlara gidecek. Çocuk oyun alanı olarak istediler. İçinde kaykay olacak. Çocuklar içine binerek kayacaklar. Aileler uçak beklerken çocuklar sıkılmayacak. En azından eğlenecekler” şeklinde konuştu.

Uçağın yapımının 15-20 günü bulduğunu kaydeden Ayşegül Köse, “Gece gündüz çalıştık. İki gün içerisinde de teslimatı yapmayı düşünüyoruz. Ağır olduğu için vinç ile kaldırıp TIR’a yükleyeceğiz ve havalimanına öyle gidecek” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Havalimanı, Ayşegül Köse, biz üretelim, Çocuklara özel uçak, Kaykay uçak, Sen hayal et,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları