Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da 1.5 milyon dolarlık 4 gün 4 gece süren Hint düğünü!

25 Ekim, 2018 | 17:06

Antalya'da 1.5 milyon dolarlık 4 gün 4 gece süren Hint düğünü!

Antalya’da 1.5 milyon dolarlık 4 gün 4 gece süren Hint düğünü yapıldı. Hindistan’ın Delhi kentinde yaşayan Arora ailesinin oğlu Arjun Arora ile Sukriti Grover, 4 gün 4 gece süren düğünleri için Antalya’yı tercih etti.

Hindistan‘ın Delhi kentinde yaşayan Arora ailesinin oğlu Arjun Arora ile Sukriti Grover, Belek’teki 5 yıldızlı otelde 4 gün 4 gece süren düğünleri için Antalya’yı tercih etti. Son yıllarda özellikle Antalya ve Bodrum’da düzenlenen Hint düğünleri ile turizme büyük katkı sağlanırken, turizm sektörünün öncüleri de Hindistan’da bulunan acentelerle bu konuda sık sık bir araya gelip, organizasyonlar için bilgi alış verişinde bulunuyor.

Antalya Hint Dügünü

Antalya’da 1.5 milyon dolarlık 4 gün 4 gece süren Hint düğünü

Hint geleneklerine göre Antalya’da yapılan düğüne yaklaşık 600 davetli katıldı. 4 gün 4 gece süren ve 1.5 milyon dolarlık Hint düğünü “hoş geldiniz” partisiyle başladı.

Antalya’daki Hint düğünün ikinci gün “hi çayı”, gelin ve damat ailelerinin dansları ile devam ederken, düğünün üçüncü günü kına organizasyonu yapıldı. Profesyonel sanatçılar düğüne katılan kadınların ellerine özel desenlerle kına uyguladı.

Hint düğünün dördüncü ve son günü ise sabah dini tören ve barat töreni organize edildi. Dini törenin gerçekleştirildiği Hint düğününde sahil yoluna beyaz halı serildi.

Antalya’daki düğüne damat atla, gelin de üstü açık pembe araçla geldi. Organize edilen yemekli düğünde danslı müzikli eğlencelerin gerçekleştirildi ve Antalya’daki bu Hint düğünü akşam verilen evlilik resepsiyonuyla nihayet sona erdi.

Hint düğününde 80 kişilik mutfak ekibi Hindistan'dan getirildi

80 kişilik mutfak ekibi Hindistan’dan

Hint düğünü için Hindistan’dan Antalya’ya bir konteyner baharat, gıda ve malzeme getirildi. Sadece düğün için kurulan özel tandırlarda pişirilen ekmek ve hazırlanan Hint yemekleri Hindistan ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen konuklara servis edildi. Düğün için Hindistan’dan özel 80 kişilik mutfak ekibi getirildi. Bu ekibe Türk aşçılar da yardım etti.

Hint düğünü için 200 kişilik dev bir ekip görev aldı

Hindistan’dan getirilen 80 kişilik mutfak ekibinin yanı sıra yine Hindistan‘dan makyaj, kuaför, fotoğraf, sahne ve dekor tasarımları için 50 kişilik ayrı bir ekip daha geldi. Türkiye’den ise Antalya’daki bu Hint düğünü için 200 kişilik dev bir ekip görev aldı.

Hint düğünü için 1.5 milyon dolar harcandı

Hint düğünü için 1.5 milyon dolar harcandı

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın Belek bölgesinde bulunan 5 yıldızlı otelde gerçekleştirilen ve 4 gün 4 gece süren Hint düğünün maliyetinin ise yaklaşık 1.5 milyon dolar olduğu ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1.5 milyon dolarlık düğün, Antalya, Arjun Arora, Arora ailesi, Belek, Hindistan, hint düğünü, Sukriti Grover,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları