Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Yöresel Ürünler Fuarı’na büyük ilgi

21 Eylül, 2013 | 12:27

yoresel-urunler-fuari 4. Yöresel Ürünler Fuarı, Antalya Expo Center ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) destekleriyle Antalya Expo Center’da düzenlediği 4. Yöresel Ürünler Fuarı’da Adıyaman’ın sergilediği ürünler göz doldurdu.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci fuarın önemine dikkat çekerek, “Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak ilimizi ve kültürümüzü tanıtmak bizim asli görevlerimizden bir tanesidir. Dolayısıyla Antalya’da her yıl düzenlene çeşitli fuarlar var. Bu fuarlardan da bugüne kadar iki tanesine katıldık bu yıl. Dolayısıyla Ulusal ve Uluslararası fuarlara da katılım sağlıyoruz. Yöresel ürünler fuarına gelerek Adıyaman’a ait olan yöremizde bulunan bu ürünleri tanıtma imkanı bulduk” dedi.

Adıyaman hakkında bilgiler veren Ekinci, Adıyaman deyince akla ilk olarak Nemrut Dağı’nın geldiğini ifade ederek, “Komagene medeniyetinin aşağı yukarı bütün kalıntıları da Adıyaman ili sınırları içerisindedir. Bilindiği gibi Nemrut Dağı dünya kültür miras alanlarından Türkiye’deki 10 yerden birisidir. Ayrıca, dünyanın 8. harikası olarak nitelendirilen ve UNESCO tarafından dünya kültür mirasları arasında gösterilen dev tanrı heykellerinin bulunduğu Nemrut Dağı, FIJET tarafından Altın Elma ödülüne de layık gösterilmiştir. Nemrut dağımız hakikatten Kültür turizmi açısından son derece önemli, Türkiye’de büyük kültür turizmi potansiyeli olan yerlerin başında geliyor. Kültür turizmine meraklı olan bütün insanları Nemrut dağında görmekten kıvanç duyacağız”dedi.

Son günlerde bölgede esen barış sürecinin başarıya ulaşması ile bölge turizminde bir patlama olacağına da inandığını belirten Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, “ Şu anda Adıyaman turizmde istenilen ve beklenen yerde değil. Yıllık ortalama kültür turizmi açısından 100 bin civarında bir ziyaretçimiz var. Bununda yarısını yabancı yarısını da yerli misafirlerimiz oluşturuyor. Fakat bu potansiyelin çok daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Özellikle son yıllarda bölgede bulunan barış süreci diye anılan süreç inşallah başarıya ulaşırsa büyük bir ihtimalle bölgemizde bir patlama olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adıyaman, Adıyaman İl Kültür ve Turizm, Antalya, Antalya Expo Center, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Expo Center, Kültür ve Turizm, Mustafa Ekinci, TESK, TOBB, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Yöresel Ürünler Fuarı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları