Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da yılbaşı hareketliliği

22 Aralık, 2012 | 10:49

Antalya'da yılbaşı hareketliliği

Antalya’da yılbaşı hareketliliği / Turizm Haberleri

Antalya Manavgat Side Turistik İşletmecileri Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut,Antalya’da yoğun bir yılbaşı hareketliliği yaşandığını söyledi.

Cengiz Haydar Barut, yaptığı açıklamada, bölgenin iklim yapısı ve güneşli gün sayısının fazla olmasının Avrupalı turistler için bir avantaj olduğunu belirtti. Geçen yıla göre açık olan tesislerin sayısında yüzde 50 artışın olduğunu kaydeden Bart, bölgeye genelde başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülke vatandaşlarının geldiğini bildirdi.

Yılbaşı tatiline bağlı olarak bölge destinasyonunda 2 haftalık bir hareketlenme beklediklerini ifade eden Barut, “Bölgemizde açık olan tesislerde yılbaşı öncesi hareketlilik oluşmaya başladı. Geçen yıla göre yüzde 50’lik artış var. Avrupa ve İskandinav ülke vatandaşlarını yılbaşı tatili için Antalya’ya bekliyoruz. ” diye konuştu.

Antalya bölgesinde bir ay önce aktif turizm sezonunun sona ermesiyle açık olan tesis sayısı yüzde 90’dan yüzde 35 seviyesine düşmüştü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Manavgat, Antalya yılbaşı, Antalya yılbaşı hareketliliği, Cengiz Haydar Barut, MASTOB, MASTOB Başkanı, MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, Side Turistik İşletmecileri Birliği Derneği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları