Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya turizmde tarihinin en iyi temmuz ayını yaşıyor!

03 Ağustos, 2018 | 09:59

Antalya turizmde tarihinin en iyi temmuz ayını yaşıyor!

Antalya, turizmde tarihinin en iyi temmuz ayını yaşıyor. Bu yılın Ocak-Temmuz arasındaki 7 aylık dönemde hava yoluyla Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı % 31’lik artışla 6 milyon 802 bin oldu. Antalya’nın Temmuz ayında ağırladığı ziyaretçi sayısı 2 milyon 170 bin oldu.

Antalya Valiliği Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nin verilerine göre, yılın ilk 7 ayında ve temmuz ayında Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısını ocak-temmuz arasındaki 7 aylık dönemde Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı yüzde 31’lik artışla 6 milyon 802 bin oldu. Kente gelen ziyaretçilerin 307 binini yerli turistler oluşturdu.

Antalya turizmde tarihinin en iyi dönemini yaşıyor!

2018’in ilk 7 ayında Antalya’ya gelen turistlerin % 37.26’sı Rus turistler olurken, bu dönemde Antalya’yı ziyaret eden Rus turistlerin sayısı 2017’nin aynı dönemine göre % 26 arttı.

Rus turistleri % 34’lük artış ve % 16.20’lik payla Alman turistler ve % 3’lük artış ve yüzde 6.36’lık payla Ukraynalı turistler izledi.

Rus turistler temmuzda da lider

Antalya’nın temmuz ayında ağırladığı ziyaretçi sayısı ise yüzde 19’luk artışla 2 milyon 170 bin olarak gerçekleşti. Bu ayda kenti ziyaret eden yerli turist sayısı ise 83 bin olarak açıklandı.

Temmuz ayında Antalya’ya en çok turist gönderen pazar yüzde 40.65’lik payla Rusya olurken, kenti ziyaret eden Rus turist sayısı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 8 oranında arttı. Rusya’yı yüzde 32’lik artış ve yüzde 17.86’lık payla Almanya takip etti.

Temmuz ayında Ukrayna pazarında yüzde 10’luk kayıp yaşanırken, Ukraynalı turistler Antalya’nın temmuz ziyaretçilerinin yüzde 6.85’ini oluşturdu.

Karaloğlu: Tüm zamanların en iyi temmuz ayı

Ziyaretçi sayılarını Twitter hesabından yaptığı açıklamayla değerlendiren Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kentin tüm zamanların en iyi temmuz ayını geçirdiğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya turizim, Antalya Valiliği, Antalya Valisi, En iyi temmuz, Münir Karaloğlu, Rus turistler, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları