Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya turizm rakamları açıklandı

04 Şubat, 2013 | 15:56

Antalya turizm rakamları açıklandı Antalya turizm rakamları açıklandı. / Turizm Haberleri

Rapora göre,Antalya 2013 yılının Ocak ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6 azaldı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge biriminin derlediği verilere göre, Antalya’ya 2013 yılının ilk ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 10,6 gerileyerek 94 bin 105 kişiye düştü. 2012 yılının Ocak ayında ise kente 105 bin 335 ziyaretçi gelmişti.

Ocak ayında Antalya, en büyük pazarları olan Almanya’da ve Rusya’da yüzde 11 dolayında güç kaybetti. Almanya’dan gelen yabancı ziyaretçilerin sayısı 55 binden 49 bine, Rusya’dan gelenlerin sayısı da 14 binden 12 bine geriledi.

Hollanda pazarında ise geçen yıla göre 6 bin 136 kişiden, 5 bin 827’e gerileyerek yüzde 5 düşüş yaşandı. Antalya, İngiliz pazarında da 4 bin 417 kişiden 3 bin 630 kişiye düştü. Düşüş yüzde 17 dolayında gerçekleşti.

Geçen yıl ocak ayında İsrail’den 782 kişinin geldiği Antalya’ya bu yılın aynı ayında ise yüzde 134,57 artışla bin 832 ziyaretçi geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, AKTOB, AKTOB rakamlar, AKTOB Yönetim Kurulu, Antalya, Antalya Haberleri, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm, Antalya turizm rakamları, Turist sayısı, Turizm, turizm rakamı, turizm rakamları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları