Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’nın turist sayısında artış

03 Nisan, 2013 | 20:36

Antalya’nın turist sayısında artış Antalya’nın turist sayısında artış yaşandı.

Antalya’ya yılın ilk 3 aylık döneminde gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 3,9 artarak 586 bine yükseldi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge biriminin derlediği verilere göre, Antalya turizmi, ana pazarlarından Almanya’da yüzde 1 büyürken, Rusya’daki gelişme yüzde 12’ye yaklaştı. Kuzey Avrupa ülkelerinde ise ciddi artış oranları yakalandı.

Norveç’te yüzde 54, Belçika’da yüzde 65, Danimarka’da yüzde 40, İsveç’te yüzde 55 ve Finlandiya’da yüzde 132 artış oldu. Üç ayda Avusturya, Fransa, İran, Ukrayna ve Polonya gibi pazarlarda ise gerileme yaşandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, AKTOB Yönetim Kurulu, Antalya, Antalya Gezisi, Antalya Haberleri, Antalya Turist, Antalya Turizm, Fransa, İran, Polonya, Turizm Ve Antalya, Ukrayna, vusturya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları