Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’ ya gelen turist sayısında artış bekleniyor

27 Nisan, 2012 | 16:22

2012’de Antalya bölgesine gelen İskandinav turistlerde yüzde 10’luk artış bekleniyor.

Antalya destinasyonuna gelen İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiyalı turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 10’luk artış bekleniyor.  Geçen yıl Antalya bölgesine 1 milyon Kuzey Avrupa ülkesi vatandaşının tatile gelirken bu sene bu rakamın 1 milyon 100 bin olması bekleniyor.

Seyahat acenteleri, Norveç, İsveç ve Danimarkalı turistlerin erken rezervasyonlarının çok iyi durumda olduğunu belirten Günyeli, Kuzey Avrupa ülke vatandaşlarının yüzde 68’nin 5 yıldızlı otel yerine apart (müstakil) otellerde yapmayı tercih ettiğini kaydiyorlar.

İskandinav turistlerin para harcama potansiyelinin diğer ülke konuklarına karşı daha yüksek olduğuna işaret  seyahat acenteleri Kuzey Avrupa ülkeleri vatandaşlarının genelde Antalya’nın Kemer, Alanya, Belek, Kaş ve Manavgat ilçesi ile Side beldesinde tatil yapmayı tercih ettiğine yer verildi.

Seyahat acentesi yetkililerinin açıklaması “Bölgemize gelen İskandinav ülke vatandaşlarının yüzde 84 deniz, kum ve güneş turizmi için geliyor. Geriye kalan yüzde 16’sı ise kültür, tarih, arkeoloji, doğa sporları ve farklı etkinlikler için geliyor. İskandinav gençler yaz, 50 yaş üstü ise sonbahar ve kış mevsiminde tatil yapmayı tercih ediyor. Ailece tatil yapma oranı ise yüzde 64. Bu sene yüzde 10’luk artışla Antalya bölgesine 1 milyon 100 Kuzey Avrupalı turistin gelmesini bekliyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Antalya, Antalya Haberleri, Antalya Turist, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm, Antalya Turizm Haberleri, Belek, Kaş, Kemer, Manavgat, Side,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları