Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya turist sayısında rekor kırıyor

01 Mart, 2010 | 13:26

Antalya Havalimanı Turizmde 2010 yılı için ümit verici gelişmeler yaşanıyor. Antalya’ya yılın ilk iki ayında gelen turist sayısında rekor artış var.

Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, bu yılın 2 aylık döneminde Antalya’ya hava yoluyla 311 bin 995 turist geldiğini belirterek, bu rakamın tüm zamanların zirvesi olduğunu söyledi.

İbrahim Acar, yaptığı açıklamada, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden 26, 27 ve 28 Şubatta 25 bin 253 turistin giriş yaptığını, geçen ay Antalya’ya gelen turist sayısının 171 bin 976 olduğunu, yıl başından bu yana geçen 2 aylık dönemde Antalya’ya gelen turist sayısının 311 bin 995’e ulaştığını söyledi.

Acar şunları söyledi:

“Geçen yılın ilk 2 aylık döneminde Antalya’ya hava yoluyla 253 bin 788 turist gelmişti. Amacımız kış sezonunda düşük olan turizm sezonunu güçlendirmekti. Özellikle kasım ve aralık ile ocak ve şubat ayları için Kültür ve Turizm Bakanlığının yaptığı tanıtım çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. 2010 yılı turizm açısından oldukça iyi geçecek.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Havalimanı, Antalya İbrahim Acar, Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Antalya turist sayısı, Antalya Turist Verileri, İbrahim Acar,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
01 Mart, 2010

Memnuniyet verici,01.11.2009 da baslayan ve 31.03.2010 da
bitecek olan Kis Sezonu düsük
fiatlari Avrupalinin akin et
mesine neden oldu.01.04-31.10
2010 Senesi Yaz Sezonunun da
iyi gececegine inaniyorum.Se
zon fiatlari su an yüksek fak
at Avrupaliya özel indirimler
yapilir.Indirimler insallah ic Turzmde de görülür veya de
vam eder.Seyehat edenler Avru
palisida Türküde mutlu, güzel
Tatil yaparlar.IYI TATILLER.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 1st, 2010 at 14:56 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları