Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’ya 219 bin turist geldi

15 Şubat, 2010 | 17:58

Antalya'ya 219 bin turist geldi Antalya’ya yılbaşından bu yana hava yoluyla 219 bin 432 turist geldi.

Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğüne göre, Antalya Havalimanı Uluslararası Dış Hatlar Terminali’nden, 12-13 ve 14 Şubat’ta toplam 23 bin 304 turist giriş yaptı.

1-14 Şubat tarihlerinde hava yoluyla gelen turist sayısı 79 bin 413 olurken, yılbaşından bu yana gelen turist sayısı 219 bin 432’ye ulaştı.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, yaptığı açıklamada, geçen yılın başından 14 Şubata kadar Antalya’ya gelen turist sayısının 172 bin 848 olduğuna işaret ederek, bu yılın ilk günlerinde turist sayısının artmasının 2010’un iyi geçeceğinin sinyallerini verdiğini söyledi.

İbrahim Acar sözlerine şöyle devam etti:

“Antalya’ya gelen turistlerin sayısı çok iyi gidiyor. Rakamlar beklentilerimizin üzerinde gidiyor. Şubat ayında da turist rakamları çok iyi durumda. Hizmet kalitesinin yüksek, Antalya’nın güvenli bir şehir olması, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile turizm sektörünün çok iyi tanıtım stratejisi sayesinde bu noktaya gelindi. Tüm fuarlarda, özellikle tüketici fuarlarında bakanlık ve sektörün yaptığı tanıtımlar sonucunda turizm sezonu iyi geçiyor. 2010 yılı çok iyi geçecek. Bu yıl çok iyi bir sonuç yakalayacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Havalimanı Uluslararası Dış Hatlar Terminali, Antalya Kültür Turizm İbrahim Acar, Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İbrahim Acar, İbrahim Acar Turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları