Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya toparlanıyor

08 Haziran, 2009 | 14:39

Tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yılın ilk aylarında sıkıntı çeken Antalya’da ilk 5 aydı eksi giden istatistikler Haziran ayı ile birlikte toparlandı.

Yılbaşından bu yana Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı, 2 milyon 236 bin 127 oldu. Geçen yıl Antalya’ya, aynı dönemde 2 milyon 486 bin 209 turist gelmişti.

Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar,  haziran, temmuz ve ağustos aylarındaki turist sayısının geçen yılı aratmayacağını kaydetti. Son dakika rezervasyonlarında Türkiye’nin tercih edildiğini dile getiren Acar, “Son dakika rezervasyonları çok iyi durumda. Bu bizi memnun ediyor. Bu yıl da 2008 rakamlarını yakalayacağız ve geçeceğiz” dedi.

Okulların tatile girmesiyle iç turizmde de patlama yaşanacağını ifade eden Acar, yurt içi ve yurt dışından gelecek tüm misafirler için hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Kültür ve Turizm Müdürü, Antalya'da tatil, Antalya'da turizm, İbrahim Acar, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm istatistikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları