Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da sezon hızlı başladı

29 Mart, 2010 | 21:46

Antalya’da turizm sezonu hızlı başladı.

2010 yılının ilk  üç ayında Antalya’ya gelenlerin sayısında büyük artış yaşandı.

Antalya’ya 3 ay içinde hava yoluyla gelen turist sayısının, 600 bini aştığı bildirildi.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Antalya Havalimanı’ndan Türkiye’ye 26, 27 ve 28 Mart tarihlerinde toplam 57 bin 706 turist giriş yaptı.

Antalya’ya Mart ayı başından bugüne kadar gelen turist sayısı 294 bin 459 olurken, 3 ay içinde gelen turist sayısı 606 bin 454 olarak gerçekleşti. 2009’un aynı döneminde Antalya’ya 461 bin 15 turist geldiğini kaydeden yetkililer, artışın geçen yıla göre yüzde 32 olduğunu bildirdiler.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, küresel krizin olumsuz etkisinin azalmasıyla Türkiye’nin turist sayısında adeta patlama yaşadığını, 2010’da hem Türkiye, hem de Antalya’nın müthiş bir turizm sezonu geçireceğine inandığını söyledi.

Acar, ”Küresel krizin etkileri azalmaya başlıyor. Krizin etkisinin azalmasıyla birlikte komşu ülkeler ve özellikle Almanya’dan tatil için Türkiye’ye büyük talep yaşanıyor. Turist sayısı adeta patladı. Müthiş bir sezon geçiriyoruz. Turist sayısındaki patlamanın altında yatan gerçek ise, Antalya’nın hizmet kalitesinin ön plana çıkmasıdır. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı, büyük fuarlarda çok önemli tanıtımlar yaptı. Hem bakanlık, hem valilik, hem özel sektör, bir ekip gibi tanıtım çalışmaları yaptı. Bu da bizi umutlandırıyor. Çok başarılı fuarlar geçirdik, bunun sonucunu da alacağız” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Gezintisi, Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Antalya Otelleri, Antalya Sezon Başladı, Antalya Turist, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm Sezonu, Antalya'da sezon Başladı, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları