Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya Saklıkent’in hedefi yılda bir milyon ziyaretçi!

25 Aralık, 2017 | 16:09

Kar yağışının ülkemizi etkisi altına almaya başladığı şu günlerde yaz turizminin başkenti Antalya’da kış mevsimini en iyi şekilde değerlendirme heyecanı yaşanıyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ekvatora en yakın kayak merkezi unvanına sahip Saklıkent Kayak Merkezi’ni bir cazibe merkezi haline getirmeyi istediklerini söyleyerek, “Burada yılda bir milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.

Her sene yerli-yabancı turistlerin en çok rağbet ettiği ilimiz olan Antalya’da, denize 45 dakika uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi’nde yeni sezon için çalışmalara start verildi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında Saklıkent Kayak Merkezi tesislerinde yapılan koordinasyon toplantısında bölgenin turizm alanı ilan edilmesi ile alt yapı ve tanıtım çalışmaları gündeme alındı.

Saklıkent Kayak Merkezi’nin güvenliği, sağlık, yol, bölgedeki mermer ocakları, su, elektrik, internet, telefon, teleferik başta olmak üzere çeşitli konular hakkında kararlar alınan toplantıda sorunların bir an önce giderilerek yeni kış sezonuna iyi hazırlanılması, tanıtım yapılarak Saklıkent’in Türkiye’ye ve dünyaya duyurulması hedeflendi.

Denize 45 dakika uzaklıkta bulunan 2 bin 200 rakımlı Saklıkent’in yerli turistin yanı sıra farklı ülkelerden gelen turistlerin de gözdesi haline gelmesi amaçlanıyor.

“Saklıkent Ekvator’a en yakın kayak merkezi”

Vali Karaloğlu, Saklıkent’in Türkiye’nin çok önemli turizm değeri olduğunu belirterek ilgili kurumlardan sorunların bir an önce giderilmesini istedi.

Saklıkent’in yaklaşık 45 yıldır bilinen bir merkez olduğunu anlatan Vali Karaloğlu, “Rahmetli valimiz Hüseyin Öğütçen’in teşvikleriyle burada bir kooperatif oluşturularak kayak merkezi ve teleferikler inşa edildi. Hareketlilik başlatıldı. Daha sonra Antalya turizmin diğer alanlarına yoğunlaşınca burası ikinci, üçüncü, beşinci dereceye kadar geriledi.” şeklinde konuştu.

Saklıkent, isminde ‘saklı’ kelimesi var diye saklanmaması gerektiğini vurgulayan Vali Karaloğlu, “Artık insanlıktan, dünyadan burayı saklama lüksümüz yok. Saklıkent Antalya’nın çok önemli bir değeridir. Konyaaltı sahilinde yüzdükten 45 dakika sonra 2 bin 200 rakımda kayak yapma şansınız var. Bunlar büyük kazanımlar, bunlara hak ettiği değeri verip, pazarlamamız lazım. Ekvator’a en yakın kayak merkezi Saklıkent ise bunun hakkını vermek lazım.” ifadelerini kullandı.

4 mevsim cazibe merkezi

Saklıkent’in etkinliklerle zenginleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Karaloğlu, etkinliklerle beraber gençlerin ve çocukların hem yazın, hem kışın kullanabileceği bir cazibe merkezi getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Saklıkent’te çok güzel yaylalar olduğunu ve burada yayla turizminin de geliştirebileceğini söyleyen Vali Münir Saklıkent’i gözde bir kent olarak canlandırmak istediklerini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Saklıkent, Antalya Turizm, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Hüseyin Öğütçen, Kış Turizmi, Saklıkent Kayak Merkezi, Türkiye turizm, Yaz Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları