Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’ya gelen Rus turist sayısı rekor kırdı

05 Ağustos, 2011 | 10:14

Turizmin başkenti Antalya, Almanlarla Rusların liderlik mücadelesine sahne oluyor. Antalya’ya gelen Rus turist sayısı son iki ayda Almanları geçti.

Haziran ve Temmuz aylarında Ruslar, liderliği Almanlardan aldı. Bu yılın ilk yedi aylık döneminde Antalya’ya gelen Rus turist sayısı da rekor kırdı. Geçen yıl ocak-temmuz aylarında Antalya’ya 1 milyon 448 bin 530 Rus turist gelirken, bu yılın aynı döneminde bu sayı 1 milyon 648 bin 762’ye yükseldi. Ruslar, yedi aylık dönemde Almanlara 252 bin kişilik fark attı. Rusların Antalya’ya gelen turistler içindeki payı da yüzde 27,87’ye yükseldi.

Antalya Kültür ve İl Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre yılbaşından temmuz ayı sonuna kadar, hava yoluyla Antalya’ya 6 milyon 177 bin 924 turist geldi. Turistlerin ülkelerine göre dağılımında Ruslar ilk sırada yer aldı. Birinciliği Ruslara kaptıran Almanlar ikinci sırada yer alırken Almanları, Hollandalılar, İngilizler ve Ukraynalılar izledi. Geçen yılın aynı döneminde Antalya’ya gelen Alman turist sayısı 1 milyon 270 bin 877 olarak gerçekleşirken, bu yılın aynı döneminde gelen Alman turist sayısı 1 milyon 396 bin 697 oldu. Yılbaşından Temmuz ayı sonuna kadar Antalya’yı 311 bin 131 Hollandalı, 260 bin 609 İngiliz, 219 bin 564 Ukraynalı turist ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya ahaberleri, Antalya Rus Turist, Antalya Turist, Antalya Turizm, Antalyarus turist sayısı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları