Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya ‘ya Rus turist akını

25 Nisan, 2011 | 13:50

Antalya ‘ya Rus turist akını

Antalya bölgesinde Rus turizm hareketliliği başladı. Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde siyasi belirsizlikten Mısır, Tunus ve Ürdün’e giden Ruslar 2011 turizm sezonunda rotalarını Türkiye’ye çevirdi. Rusların, yeni sezonda rotalarını Antalya’ya çevirmesiyle birlikte bölge destinasyonunda yüzde 20’lik artış bekleniyor.

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, yaptığı açıklamada bölgede Rus turizm hareketliliğinin başladığını belirtti. Orta Doğu ve Afrika ülkelerindeki siyasi kargaşa ve belirsizlikten ötürü Rusların bu sezonu erken başlattığını belirten Barut, Side destinastonuna başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülkelerinden sonra en fazla gelen yabancı konuğun Ruslar olduğunu kaydetti.

Geçen yıl Side destinasyonuna 3 milyon 500 yabancı turistin geldiği bilgisini veren Barut, bunun yüzde 22’sini Rusların oluşturduğunu belirtti. Türkiye’ye gelen Rusların genelde Antalya merkezi Kemer, Belek, Alanya, Kundu, Kızılağaç Turizm Bölgesi(KTB) Evrenseki, Ilıca, Gündoğdu, Çolaklı ve Side beldeleri olduğunun altını çizen Barut, Türkiye’nin turizme açılan ilk penceresi Side’ye Moskova ve St. Petersburglular tarafından yoğun ilgi görmeye başladığını kaydetti. Barut, “Bölgemizde Rus turizm sezonu başladı. Bu yıl bölgemizde yüzde 20’lik artış bekliyoruz. Erken rezervasyonlar çok iyi durumda. Bölgemiz bu sene Rus turizmde yoğun hareketlilik yaşayacak.” diye konuştu.

Barut, Rus turistlerin büyük çoğunluğunun deniz, kum ve güneş turizm için geldiğini, bunun yanı sıra arkeoloji, rafting ve doğa sporlarına da ilgi gösterdiklerini kaydetti.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Andrey Baranov, yeni yılda Mısır, Tunus, Libya, Bahreyn, Lübnan ve Ürdün’e giden Rus turistin tamamını Türkiye’ye kaydırdıklarını söyledi. Rusların dünyada tatil yapmada birinci sırada Türkiye’de Antalya, ikinci sırada İspanya ve üçüncüs sırada Portekiz ve Hindistan olduğunu belirten Baranov, her Rus’un en büyük hayalinin para biriktirip Antalya’da tatil yapmak olduğunu kaydetti. Baranov, Rus turizm seyahat acentelerinin 2011’de 5 milyonun üzerinde Rus turist getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andrey Baranov, Antalya, Antalya Gezisi, Antalya Haberleri, Antalya rus, Antalya Rus Turist, Antalya Turist, Antalya turist sayısı, Turizm Ve Antalya,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları