Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya, Moskova’daki ‘Türkiye Festivali’ne çıkarma yapmaya hazırlanıyor

06 Ağustos, 2018 | 13:47

Antalya, Moskova'daki 'Türkiye Festivali'ne çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Antalya, Moskova’daki ‘Türkiye Festivali’ne çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Bu sene Rusya’nın başkenti Moskova’da ikincisi düzenlenecek olan ‘Türkiye Festivali’ için geri sayım sürerken, Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’dan 23 otel festivale çıkarma yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK’ları, valilikler, belediye başkanlıkları kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivali’nin ikincisi 10-12 Ağustos’ta Moskova’da organize edilecek.

Antalya, Moskova’daki ‘Türkiye Festivali’ne çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl 153 bin kişinin ziyaret ettiği Moskova’daki Türkiye Festivali, yine kentin ünlü parklarından Krasnaya Presnya’da yapılacak. Krasnaya Presnya Parkı’nda konser, gösteri, gastronomik ve kültürel sunumların yapılacağı Türkiye Festivali’nin, üç gün boyunca Rus halkı ile buluşması sağlanacak.

Ziyaretçi rekoru bekleniyor

Rusya Federasyonu ve Türkiye ilişkilerine katkıyı arttırmak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu’ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye’deki turistik destinasyonları tanıtmak, Türkiye’nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan Türkiye Festivali, bu yıl ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor.

Turizmin başkenti Antalya’dan 23 otel katılacak

Türkiye Festivali’nin en büyük destekçilerinden olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya otelleri olarak Türkiye Festivali’ne çıkarma yapacaklarını belirtti.

Antalya olarak 23 otel ve otel zinciri markasının festivale katılacaklarını söyleyen Dr. Erkan Yağcı, “Antalya’nın en önemli iki ana pazarından biri olan Rusya pazarına büyük önem veriyoruz.

İlerleyen yıllarda bu pazardan daha fazla turist ağırlayacağımızı düşünüyoruz. Bu nedenle Türkiye Festivali’nde 23 otel markamız ile yer alacağız. Festivale Antalya Valimiz Münir Karaloğlu önderliğinde hazırlandık.

Otellerimizin yanı sıra festivalde Hadrianus Kapısı, Perge, Aspendos gibi Antalya’nın önemli tarihi değerlerini, üç boyutlu ve kumdan minyatür heykellerini de sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye Festivali’nin turizm fuarlarından farklı bir yapıda olduğunu da belirten Erkan Yağcı, “Festival, tamamen Rus tatilcilere yönelik. Festivale katılan her otelimiz, kendilerine ayrılan 75 metrekarelik alanlar içine tanıtım çalışmaları yapacaklar. Otellerimiz bu alanlarda değişik aktiviteler ve etkinlikler ile Rus ziyaretçilere birebir ulaşacak” dedi.

“Büyük bir potansiyel var”

Rusya pazarında etkin bir tanıtım çalışması yapmak isteyenler için bu festivalin çok önemli bir misyon üstlendiğini belirten Dr. Erkan Yağcı, “Rusya Federasyonu 144 milyon nüfusa sahip bir ülke. Önümüzdeki yıllarda tatil için yurt dışına çıkan Rus sayısının daha da artacağını öngörüyoruz.

Dolayısı ile Rusya, Türkiye turizmi için büyük bir potansiyel. Türkiye Festivali gibi dikkat çeken organizasyonlarla bu potansiyeli artırarak pazarı daha da sürdürülebilir bir hale getirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Turistik Otelciler, AKTOB, Antalya, Erkan Yağcı, Krasnaya Presnya, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Moskova, Rusya, Turizmin başkenti Antalya, Türkiye Festivali, TÜROFED, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları