Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’nın Manavgat Şelalesi yılın 12 ayı açık

17 Kasım, 2010 | 12:29

Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi bayram süresince açık olacak. Manavgat Şelalesi işletme şefi Tekin Başoğlu, çağlayanda hizmet vermeyi 9,5 aydan 12 aya çıkardıklarını belirtti.

Kurban Bayramı süresince çağlayanda yerli ve yabancı turistlere hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Başoğlu, kasım ayında havaların güneşli geçmesiyle ziyaretçi sayısının memnuniyet verici durumda olduğunu söyledi. Şelaleye gelen turist yoğunluğunu genelde Alman turistler ile Orta ve Kuzey Avrupa ülke vatandaşlarının olduğunu belirten Başoğlu, aktif sezonun sona ermesiyle Rus ve Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ülke vatandaşlarında ise azalma olduğunu kaydetti. Başoğlu, “İşletmelerimizde yılın 12 ayı hizmet vereceğiz. Geçen yıl şelalede 20 Kasım’da sezonu kapatmıştık. Bu yıl kapatmıyoruz. Kışın da gelen ziyaretçilerimize hizmet vereceğiz.” diye konuştu.

Manavgat’ın Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, geçen yıl çağlayanı 720 bin kişinin zyaret ettiğini, bu sene ise 850 bin olmasını tahmin ettiklerini söyledi. Şelaleyi 2000’li yılların başında ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının 1 milyon olduğunu belirten Ersoy, 3 yıl önce yaşanan kuraklığa bağlı su sıkıntısıyla 550 bine düştüğünü, son 15 aydır ise 1 milyona doğru yeniden yükselmeye başladığını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat Şelalesi, Manavgat, Manavgat şelalesi, Mustafa Erkan Ersoy, Tekin Başoğlu, Turizm Tatil Seyahat,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları