Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da kitap fuarına büyük ilgi

20 Şubat, 2013 | 13:16

Antalya'da kitap fuarına büyük ilgi TÜYAP tarafından Antalya düzenlenen 2. Kitap Fuarı’nı 98 bin 241 kitapsever ziyaret etti.

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ATSO’nun katkılarıyla Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13-17 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenen Antalya 2. Kitap Fuarı kitapseverlerin yoğun ilgisine sahne oldu.

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, bu yıl 77 yayınevi ve kurumun katıldığı fuarda söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 30 etkinlik gerçekleştirildiğini, imza günlerinde 200 yazarın okurlarıyla buluştuğunu belirtti. Geçen yıl 82 bin kişinin gezdiği fuarda bu sene katılım rekoru kırıldığını ifade eden Budak, ziyaretçi sayının 98 bin 241 olduğunu söyledi.

Cam Piramit alanının yetersiz kalmasının yayınevi ve katılımcı sayısını kısıtladığını dile getiren Budak, “Cam Piramit güzel bir eserdir, ancak artık ihtiyaca cevap verememektedir. Hafta sonu belirli saatlerde kalabalık ve izdiham katılımı caydırmakta ve azaltmaktadır. Yağmur yağdığında salona yağmur suyu akmaktadır. Antalya’da ulusal ve uluslararası büyük organizasyonların yapılmasına olanak verecek 5-10 bin kişilik kongre ve kültür merkezine duyulan ihtiyaç bir kez daha görülmüştür.” dedi.

Yeni bir kongre merkezi projesi için çağrıda bulunan Budak, “Dünya kongre turizm pazarında iddialı olması gereken ve bu amaçla 2014 ICCA Genel Kurulu gibi önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Antalya’nın bir an önce modern bir kongre merkezine kavuşması zorunludur. Antalya kongre merkezini yapacak güce sahiptir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da yıllardan beri bir kongre merkezi projesi bulunmaktadır. Artık bu konuda bir seferberlik ve güç birliğiyle sonuç alınmasının zamanı çoktan gelmiştir.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Haberleri, Antalya kitap fuarı, Antalya tüyap, Antalya Valiliği, ATSO Başkanı, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi, Çetin Osman Budak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Yayıncılar Birliği, tüyap kitap fuarı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları