Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’daki kazada yaralanan 15 Fransız turist ülkelerine gönderildi

30 Ekim, 2010 | 17:14

Antalya’daki trafik kazasında yaralanan 25 Fransız turistten 9’u özel uçakla, 5’i ağır 6’sı ise ambulans uçakla Fransa’ya gönderildi.

Kumluca ilçesindeki kazada yaralanan Fransızlardan 15’i ülkelerine gönderildi. Durumu ağır olan 7 Fransızla birlikte 10 turistin tedavileri ise Antalya’daki değişik hastanelerde devam ediyor. Fransa’dan gelen sağlık ekibi uçak seyahati yapabilecek konumda olan yaralıların tespitine devam ediyor.

Kazada toplam 25 vatandaşlarının yaralandığını anlatan Fransız Konsolosu Phileppe Toutain, bunlardan 9’unun ayakta tedavi edildikten sonra özel uçakla ülkelerine gönderildiğini söyledi.

Phileppe Toutain 5’i ağır yaralı 6 kişinin de hava ambulansıyla Fransa’ya gönderildiğini belirterek, “Antalya’da çeşitli hastanelerde tedavileri devam eden 10 Fransız’dan 7’sinin durumu ağır. Bunlardan 3’ü yarın ülkelerine gönderilecek.” dedi. Fransız Konsolos, diğer hastaların durumunun ise sağlık ekibinin Türk doktorlarla yapacağı görüşmelerden sonra netliğe kavuşacağını bildirdi.

KAZAYA ZAMANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

Fransa Hükümeti’nin kazayla ilgili olumsuz bir tavrının olmadığı ifade eden Konsolos Phileppe Toutain, aynı durumun kazada yaralanan turistler için de geçerli olduğunu ifade etti.

Kazanın ardından 48 saat içerisinde bazı yaralılar ülkelerine gönderildiğine dikkat çeken Toutain, “Şu anda bizim teşhisimiz bölgesel otoriteler açışından olumlu bir davranış sergilendi. Hem jandarma müdahaleleri hem asistan şirketlerle birlikte sağlık ekiplerinin müdahalelerinin yerinde ve hızlı olduğunu düşünüyoruz. Fransa’daki kriz masası kazayı öğrendiği andan itibaren büyükelçiliğimiz Antalya’da kriz masası kurdu. Bu kriz masası sayesinde müdahaleler çok seri yapıldı. Çalışmalar güzel gidiyor.” diye konuştu.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde 28 Ekim günü Fransız turistleri taşıyan 07 L 3403 plakalı tur otobüsü Belen mevkiinde Mustafa Battal’ın kullandığı 07 NIN 70 plakalı otomobille çarpışmıştı. Kaza sonucunda 1 kişi ölmüş, 28 kişi yaralanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Fransız Turistler Kaza, Antalya Kaza, Antalya Kaza Haberleri, Antalya Kumluca Kaza, Antalya Tur Otobüsü Kaza, Fransa Hükümeti Antalya Kaza, Fransız Turist, Fransız Turistler Kaza, Fransızlar Kaza, Konsolos Phileppe Toutain, seyahat gazetesi, tatil gazetesi, turizm gazete, turizm tatil gazetesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları