Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kaş’ta bulunan Antik Neron Feneri kurtarılıyor

30 Eylül, 2009 | 17:41

Antik Neron Feneri Antalya’nın Kaş ilçesi Patara antik kentinde bulunan Neron Deniz Feneri kurtarılacak.

MS 64-65 yıllarında yapılan, dünyada ayakta kalan en eski deniz feneri olma özelliği taşıyan fenerin restorasyonu için 800 bin TL kaynak sağlandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Neron Feneri’nin restorasyonu için gereken 800 bin TL kaynağın sağlandığını ve restorasyonun kısa sürede başlayacağını, ayrılan ödenek yetmezse, ek kaynağın da sağlanacağını açıkladı.

Ertuğrul Günay, “Patara’daki Neron Deniz Feneri, çok kısa sürede ayağa kaldırılacak” dedi.

Bakan Günay, antik kentlerde yapılan kazı ve restorasyonlar için genel bütçeden ayrılan ödeneğin sadece 500 bin TL olduğunu hatırlatarak, bu yıl bunu bakanlığın çeşitli kaynaklarından 40 kat artırdıklarını vurguladı.

Antik kentlerde yapılan kazılardaki ödenekleri artırarak, kazıların hız kazanmasını istediklerini kaydeden Günay, bazı antik kentlerde yıllardır süren kazıları da bitirmek istediklerini belirtti. Günay, açıklamasında, “kazısı biten antik kentlerde hızla restorasyon projelerinin yapılıp, bu kentlerin restorasyonuna başlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kaş, Antalya'nın Kaş ilçesi, Antik Neron, Antik Neron Feneri, Dünyanın en eski deniz feneri, Ertuğrul Günay, Havva Işıkan Işık, Kaş Antik Neron Feneri, Kaş Fener, Kaş Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Kaş Kaymakamlığı, Kaş’taki Deniz Feneri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Neron Deniz Feneri, Süleyman Yılmaz, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları