Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da yeni iç hatlar terminali açıldı

19 Nisan, 2010 | 09:35

ICF Airports, Antalya’ya yeni ve modern bir iç hatlar terminali kazandırmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı 100 Milyon Avro’luk dev projeyi tamamlayarak hizmete açtı.

ICF Airports, 2,37 milyar Avro ödeyerek 2024’e kadar işletme hakkına sahip olduğu Antalya Havalimanı’nda yatırımlarında bir ilki gerçekleştirdi.

ICF Airports, 30 yılı aşkın süredir Antalya’ya hizmet veren İç Hatlar Terminali’ni ihale sözleşmesinde yüzde 30 büyütme şartına rağmen sıfırdan inşa ederek 100 milyon Avro’luk yatırımla Türk turizminin hizmetine açtı. İnşaatını IC Holding’e bağlı İçtaş A.Ş.’nin üstlendiği, ulusal ve uluslararası yolcu trafiğinde Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından olan ICF Aiports, Antalya Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali’ni, yolcuların güvenliği ve konforu için en yeni ve ileri teknolojilerle donattı.

Bu önemli yatırım  sonrası kullanım alanı 20 binden 35 bin metrekareye çıkarılan yeni terminalde, eski terminalde bulunmayan dört yolcu köprüsü, köprülere özel klima sistemleri, iç hatlar binası önüne açık otopark ve apron inşa edildi. Tamamen yenilenen altyapı sistemi ile uçaklara yakıt ikmalinin de yeraltından borularla sağlandığı terminalde, mevcut arıtma sistemi de modernize edilerek çevreyle dost hale getirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Antalya İç Hatlar Terminali, Antalya ICF Airports, Antalya Yeni iç hatlar terminali, Antalya Yeni Terminal, ICF Airports, ICF Airports Haberleri, Turizm Gazetesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları