Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali yenilendi

31 Mart, 2012 | 14:26

Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali, 10,5 milyon euroluk yatırımla yenilenerek turizm sezonuna hazır hale getirildi.

Antalya Havalimanı Dış hatlar terminalinde, yolcuların daha rahat geçmesini sağlamak için de ‘Open Gate’ uygulamasına geçildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Antalya Havalimanı 2012 turizm sezonuna hazır. Bundan sonra misafirlerimizi bekliyoruz “dedi.

Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminal binası Open Gate, taksi yolları ve itfaiye binası ve turizm sezonu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla hizmete açıldı. Binali Yıldırım, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Antalya’da bir ilke daha imza attıklarını belirterek, “Türkiye’de ilk kez bin metre uzunluğunda iki noktada köprülü taksi yolu, karayolu trafiğine izin veriyor. Altında arabalar gelip geçerken üstündeki köprüden uçak geçecek.

Havalimanı itfaiye binasını açıyoruz. Ayrıca Antalya’da da açık Gate uygulamasına geçiyoruz. Böylece Antalya Havalimanı’nın her yanı yenilenerek modern, konforlu bir havalimanına kavuşmuş olduk.” dedi. Bir iç hat terminali 2 dış hat terminali ile hizmet veren Antalya Havalimanı’nın yapılan yatırımlar neticesinde uçuş ve yolcu sayısını katlayarak arttırdığını kaydeden Yıldırım, 2002 yılında 69 bin civarında olan uçak trafiğinin yaklaşık yüzde 140’lık bir artış göstererek 170 bin civarına yükseldiğini aktardı. Yolcu sayısının ise 2002 yılında 10 milyon 250 bin civarında iken yaklaşık yüzde 143’lık bir artışla 2011 yılında 25 milyonu aştığını kaydeden Yıldırım, “Antalya’nın dış hat terminalleri yılda 10 milyon turiste hizmet verebilecek kapasiteye getirdik. Antalya Havalimanı İtfaiye tesisleri, araçlarıyla 2012 turizm sezonuna hazır. Bundan sonra misafirlerimizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Binali Yıldırım, Antalya Havalimanı’na gelen misafirlerin de ‘Open Gate’ seyahat işlemlerinin hızlandırılacağını vurgulayarak, şöyle devam etti: “Uygulamayla yolcular daha az bürokrasi kontrolleriyle seyahatlerini yapacaklar. Sık sık yapılan kontrollerden kurtulacak. Biraz daha seri şekilde yolcu seyahat etmiş olacak. Bu uygulama seyahat işlemlerini hızlanacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Antalya Havalimanı, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Binali Yıldırım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ulaştırma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları