Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’nın güneşli havası emekli turistleri cezbediyor

22 Kasım, 2012 | 10:57

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Antalya’da kış mevsiminde güneşli gün sayısının fazla olmasının soğuk havalarda Avrupalı emekli turistleri bölgeye çektiğini söyledi.

Bölgenin ılıman iklim yapısı ve güneşli gün sayısının Rus, Avrupa ve İskandinav ülkelerinde kışın üşüyen turistleri Antalya’ya yönlendirdiğini belirten Bakan Yardımcısı Arıcı, kış ayında daha fazla turist gelmesi için başta Almanya olmak üzere Avrupa ve İskandinav ülkelerinde tanıtım yaptıklarını kaydetti. Antalya’da kış turizminin canlandırılmasına ilgili açıklama yapan Arıcı, 4 yıldır Antalya merkez ve Manavgat’ta yapılan uluslararası oryantiring yani koşarak yön bulma yarışlarının bölgenin İskandinav ülkelerinde tanınmasını sağladığını ifade etti.

Aralık ayından itibaren Antalya bölgesinde kış turizminin daha da canlanacağını belirten Arıcı, Avrupalı emekli turistlerin yanı sıra her yıl kış ayında 2 bin Avrupalı futbol, basketbol, hentbol, okçuluk, voleybol ve tenis takımlarının kamp yaptığını söyledi. Arıcı, kış turizmi ile ilgili şu bilgileri verdi:”Antalya yılın 12 ayı turist ağırlama kapasitesine sahip özel bir turizm şehri. Başta Almanlar olmak üzere Avrupalı emekli turistler kışı Antalya’da geçirmek istiyor. Alanya, Manavgat, Side, Belek, Kemer ve Kaş cazibe merkezi. Avrupalı turistlerin kışı Antalya’da geçirerek güneşlenmesini istiyoruz. ”

ANTALYA’YA GELEN TURİSTİN YÜZDE 37’Sİ SİDE’DE KÜLTÜR TURUNA ÇIKIYOR

Antalya’ya tatile gelen 11 milyon turistin yüzde 37’sinin Side Antik Kent’te kültür ve arkeoloji turuna çıktığını belirten Arıcı, Side’nin son 3 yıl içinde dünya turizminde marka değeri yüksek turizm beldesi haline geldiğini söyledi. Side’nin dünya turizminde marka olmasında deniz,kum ve güneş turizmi yanı sıra kültürel ve tarihi zenginliğinden kaynaklandığını belirten Arıcı, bölgede kültür turizminin yaygınlaşması için 1947 yılından bu yana kazı çalışması yapılan Side kazılarına özel önem verdiklerini kaydetti.
20 Kasım’da aktif sezonun sona ermesiyle açık olan 500 bin yatak kapasitesine sahip Antalya’da yüzde 42’si Avrupalı emekli, kongre, sağlık, spor takımları ve golf turizmine yönelik hizmet veriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdurrahman Arıcı, Antalya, Antalya emekli turist, Antalya emekli turistler, Antalya güneşli hava, Antalya hava durumu, Antalya Turistler, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları