Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da golf turizmi talepleri arttı

21 Ocak, 2010 | 09:57

Antalya'da golf turizmi talepleri arttı Antalya’nın Golf turizmi merkezi Belek, 2009’da yaklaşık 100 bin golfçü ağırladı.

Turizmciler, 2010 sonunda 120 milyon Euro, 2011’de ise 150 milyon Euro gelir hedefliyor.

Avrupa’dan yapılan doğrudan uçak seferlerinin artması, golf sezonunun uzaması ve euronun değer kazanması, bu yıl Antalya’daki golf sektörüne yarayacak.

Geçen yıl Belek’teki 15 golf sahasıyla yaklaşık 100 bin golfçüyü ağırlayan Antalya, sadece golf saha kirasından yaklaşık 25 milyon euro kazandı.

Referans Gazetesi’nde yayınlanan habere göre Belek’te oynanan golf oyunu sayısı yüzde 14 artarak 437.2 bine çıktı. Geçen yıl otel konaklamaları, biletler ve ekstra harcamalar dahil 100 milyon euronun üzerinde ciroya ulaşan Belek’teki golf turizminin 2010’da 120 milyon euro, 2011’de ise yaklaşık 150 milyon euroluk ciroya ulaşması hedefleniyor.

Golf turizmi kış aylarında Antalya turizmine büyük katkı sağlıyor.Özellikle kasım-mart döneminde Belek’teki otellerin müşterilerinin yüzde 70’ten fazlası golfçülerden oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Belek Golf, Antalya Golf, Antalya Golf Turizmi, Belek Golf Turizmi, Golf Turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları