Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’ya gelen turist sayısı 7 milyonu aştı

19 Ağustos, 2011 | 15:22

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu aştı. Yılbaşından bu yana Antalya’ya tatile gelen turist sayısı yüzde 13 oranında artarak 7 milyon 73 bin 44’e ulaştı.

Geçen yıl aynı dönemde Antalya’ya 6 milyon 258 bin 152, 2009’da 5 milyon 609 bin 137 turist gelmişti.

Antalya 2011 yılındaki 11 milyon turist hedefine adım adım yaklaşıyor. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden son bir haftada 394 bin 373 turist giriş yaptı. 1-18 Ağustos tarihleri arasında ise başta Rusya ve Almanya olmak üzere çeşitli ülkelerden 996 bin 242 turist tatilini Antalya’da geçirdi. Turist sayısı aylık yüzde 10, yıllık yüzde 13 artış gösterdi. Yılbaşından bu yana Antalya’yı en fazla Rus, Alman, Hollandalı, İngiliz ve Ukraynalı ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman, Antalya, Antalya Haberleri, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Antalya Turist, Antalya Turizm, Hollandalı, İngiliz, Rus,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları