Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya Eurasia Airshow için geri sayım başladı!

21 Şubat, 2018 | 16:50

Antalya Eurasia Airshow için geri sayıma başladı

25-29 Nisan tarihleri arasında organize edilecek Eurasia Airshow için Antalya’da geri sayıma başlandı. Airshow’da Rusya, İran, İngiltere, Ukrayna, Katar, Pakistan gibi ülkeler milli katılımla, dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri de global markalarıyla havadaki hünerlerini gösterecekler.

25-29 Nisan tarihleri arasında Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Eurasia Airshow için Antalya’da geri sayıma başlandı. Airshow’da Rusya, İran, İngiltere, Ukrayna, Katar, Pakistan gibi ülkeler milli katılımla, dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri de global markalarıyla havadaki hünerlerin beğenisini sunacak.

Türkiye’nin şova dayalı ilk uluslararası havacılık fuarı Eurasia Airshow, Antalya’da 25-29 Nisan tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek.

Ticari ve askeri havacılık sektörünün global ve bölgesel oyuncuları, Antalya’da düzenlenecek Eurasia Airshow için gün sayıyor. Etkinliğin organizatörü Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt ile Eurasia Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz, bir basın toplantısı düzenleyerek fuara ilişkin açıklamalarda bulundular.

Antalya Eurasia Airshow’da geri sayıma başladı

Organizasyonda, ülkeler adına yapılacak milli katılımların yanı sıra dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketlerinin global markalarıyla boy göstereceğini belirten Hakan Kurt, etkinliğin, Türk havacılık sanayisinin askeri ve sivil havacılıkta bölge ve dünya pazarına entegre olabilmesi açısında önemli bir alan açacağını belirtti.

İki yılı aşkın zamandır çalıştıklarını ifade eden Kurt, başarılarını ölçmek için kendilerine Dubai Airshow’u referans aldıklarını belirterek, “Hedefimiz bu etkinliği Antalya’da 3. kez yaptığımızda Dubai’nin rakamlarını geçebilmek. Son yapılan Dubai Airshow 66 bin ziyaretçi toplarken, 167 uçak sergilemiş, 1200 medya temsilcisi misafir edilmiş, 1100 de katılımcısı olmuş. ‘Başarılıyız’ diyebilmemiz için Dubai Airshow’un rakamlarını mutlaka geçmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Türkiye’den 150 civarında firma katılacak

Kurt, yabancı katılımının organizasyon için kritik önemde olduğunu belirtirken, Rusya, İran, İngiltere, Ukrayna, Katar ve Pakistan gibi devletlerin milli katılım yapacağını, bunlara yeni ülkeler de eklenebileceğini sözlerine ekledi. Kurt ayrıca etkinliğe Türkiye’den katılacak firma sayısının ise 150 civarında olduğunu ekledi.

Yenibertiz: İlave alan talebinde bulunduk

Eurasia Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz ise etkinlik için 11 ayrı ülkede 600 dolayında görüşme yaptıklarını belirterek, Airshow’a 4-5 ülkenin devlet başkanının katılmasının beklendiğinin de altını çizdi.

Statik alanda sergilenecek uçaklar için detaylı düzenleme ve planlama yaptıklarını söyleyen Ferhat Yenibertiz, uçak sayısını dikkate alarak ilave alan talebinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

Antalya Eurasia Airshow için 500’den fazla katılımcı, 100’ün üzerinde askeri ve sivil uçak, 100 civarındaki ülkeden 150’den fazla askeri delegasyon, 20 bin civarında uluslararası profesyonel ziyaretçi, toplamda ise 100 bin ziyaretçi katılımına göre hazırlık yapılıyor.

Bu arada organizasyonda ülkemizin ve dünyanın önde gelen akrobasi takım ve pilotlarının da performanslarını ifa edeceği 100 gösteri gerçekleştirilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airshow'da Rusya, Antalya Eurasia Airshow, Antalya Uluslararası Havalimanı, Dubai Airshow, Eurasia Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz, Hakan Kurt, İngiltere, İran, Katar, Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı, Pakistan, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları