Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya en çok tanınan ikinci şehir!

20 Kasım, 2009 | 14:20

Antalya Şelale 5 Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen bir ankette Antalya, İstanbul’dan sonra en çok tanınan kent çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi ve Madrid Üniversitesi’nin Almanya , Fransa, İngiltere, İspanya ve Polonya’da yaptığı araştırmaya göre, Türkiye denilince Avrupalının aklına İstanbul ve Galatasaray geliyor. Katılımcıların, ”Türkiye’yi hangi sembollerle tanıyorsunuz?” sorusuna yüzde 91,1’i ”İstanbul”, yüzde 70’i ”Galatasaray” dedi. Bu 5 ülkede Atatürk, sadece yüzde 40 oranında biliniyor; Antalya’nın Atatürk’ten daha fazla tanındığı ortaya çıktı.

Ankete katılanların yarısına yakını Antalya’yı bildiğini söyledi. Böylece Antalya, Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla tanınan kent oldu.

Araştırmaya göre, Avrupalı gençler Türkiye’nin üyeliğine yaşlılardan çok daha fazla destek verirken; fikirlerin oluşmasında popüler kültür, futbol ve turizm etkili oluyor. Avrupalı gençler Türkiye’nin üyeliğine yaşlılardan çok daha fazla destek verirken; fikirlerin oluşmasında popüler kültür, futbol ve turizmin etkili olduğu anlaşıldı.Avrupalıların Türkler hakkındaki görüşleri sorulduğunda da, katılımcılar yüzde 68,5’le ”Olumlu” görüşünü bildirdi. ”Olumsuz” düşünenlerin oranı yüzde ise 25 çıktı. ”Türkiye’ye karşı tutumları etkileyen temel faktörler nelerdir?” sorusuna; Fransızlar yüzde 47, 4 oranında ”kültürel etkenler” cevabını verdi. Almanlar ise, kültürel etkenler kadar ”ekonomik performans”a da önem veriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Antalya, Avrupa, Boğaziçi Üniversitesi Avrupa çalışmaları Merkezi, Fransa, Galatasaray, İngiltere, İspanya, İstanbul, Türkiye, Türkiye Anketi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları