Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da çiçek festivali

27 Mayıs, 2013 | 12:41

Antalya Çiçek Festivali Antalya’da çiçek festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Festival kapsamındaki kortej ve etkinliklerde bir milyon dal çiçek dağıtıldı. Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Antalya Çiçek Festivali kapsamındaki kortejden halka ve turistlere çiçek dağıtıldı.

Işıklar Caddesi’ndeki Cender Otel önünde başlayan kortej, Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlik alanında sona erdi. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, EXPO 2016 Antalya Genel Sekreterliği, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği gibi kurum ve kuruluşların destekleriyle düzenlenen festival kapsamında gerçekleştirilen kortejde, çiçeklerle süslenen araçlardan vatandaşlar ve turistlere çiçek dağıtıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda etkinliklerde de Azerbaycan, Portekiz, Polonya, İspanya ve Romanya’dan davet edilen çocuklar şarkılar söyledi. Kortej ve etkinlik alanında vatandaşlara ve yabancı turistlere bir milyon dal çiçek dağıtıldı. Etkinlik alanında çiçeklerden yapılan Türk ve Azerbaycan bayrakları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Antalya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, konuşmasında, festivalin bu yıl 9’uncusunun düzenlendiğini hatırlatarak, “2016 Antalya EXPO’sunda bu güzellikleri tüm dünya ile paylaşmayı diliyorum” dedi.

Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ise festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bağdatlıoğlu, “Başta üreticiler olmak üzere ihracatçılara ve çiçekçilere, 300 bin kişiyi dolaylı olarak besleyen bu sektörde emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya çiçek festivali, Antalya Haberleri, Antalya Turist, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları