Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da çiçek festivali

27 Mayıs, 2013 | 12:41

Antalya Çiçek Festivali Antalya’da çiçek festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Festival kapsamındaki kortej ve etkinliklerde bir milyon dal çiçek dağıtıldı. Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Antalya Çiçek Festivali kapsamındaki kortejden halka ve turistlere çiçek dağıtıldı.

Işıklar Caddesi’ndeki Cender Otel önünde başlayan kortej, Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlik alanında sona erdi. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, EXPO 2016 Antalya Genel Sekreterliği, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği gibi kurum ve kuruluşların destekleriyle düzenlenen festival kapsamında gerçekleştirilen kortejde, çiçeklerle süslenen araçlardan vatandaşlar ve turistlere çiçek dağıtıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda etkinliklerde de Azerbaycan, Portekiz, Polonya, İspanya ve Romanya’dan davet edilen çocuklar şarkılar söyledi. Kortej ve etkinlik alanında vatandaşlara ve yabancı turistlere bir milyon dal çiçek dağıtıldı. Etkinlik alanında çiçeklerden yapılan Türk ve Azerbaycan bayrakları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Antalya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, konuşmasında, festivalin bu yıl 9’uncusunun düzenlendiğini hatırlatarak, “2016 Antalya EXPO’sunda bu güzellikleri tüm dünya ile paylaşmayı diliyorum” dedi.

Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ise festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bağdatlıoğlu, “Başta üreticiler olmak üzere ihracatçılara ve çiçekçilere, 300 bin kişiyi dolaylı olarak besleyen bu sektörde emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya çiçek festivali, Antalya Haberleri, Antalya Turist, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları