Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya charter uçuşta en yakın rakibini Aviv Ben Gurion’a fark attı!

09 Ekim, 2018 | 13:46

Antalya charter uçuşta en yakın rakibini Aviv Ben Gurion'a fark attı!

Antalya charter uçuşta en yakın rakibini Aviv Ben Gurion’a fark attı. Türkiye’nin en önemli turizm kenti Antalya, bu yılın eylül ayında en yakın rakibi Aviv Ben Gurion Havalimanı’nın 4 katından fazla charter uçak ağırladı.

Eurocontrol’ün eylül ayı verileri açıklandı. DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, eylül ayında charter uçuşlarda Antalya’nın şampiyon olduğunu, tarifeli uçuş sayısında ise İstanbul’un 3. sırada yer aldığını ifade etti.

Antalya charter uçuşta en yakın rakibini Aviv Ben Gurion’a fark attı

Açıklanan verilere göre, Türkiye’de 2018’in eylül ayında bir önceki senenin aynı dönemine göre, inen uçak sayısında % 7.2, kalkan uçak sayısında yüzde 7.3, transit üst geçişlerde ise yüzde 10.9 artış yakaladı. Türkiye’nin genel artış oranı ise yüzde 4.9 olarak açıklandı.

Eylül ayında Eurocontrol İstatistiksel Referans Bölgesi’nde tarifeli uçuşlarda Frankfurt Havalimanı günlük ortalama 646.9 kalkışla ilk sırada yer bulurken, İstanbul Atatürk Havalimanı ise 572.1 kalkışla bu sıralamada üçüncü oldu.

Charter uçuşların eylül şampiyonu Antalya

Antalya Havalimanı, charter uçuşlarda en yakın rakibine fark atarak günlük ortalama 144.7 kalkışla ilk sırada yer aldı. Antalya Havalimanı, charter uçuşlarda eylül sonu itibariyle bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20.7 artış kaydetti.

Charter uçuşların eylül şampiyonu Antalya

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Havalimanı, Aviv Ben Gurion Havaalanı, Charter uçuşlar, DHMİ Genel Müdürü, EUROCONTROL, Frankfurt Havalimanı, Funda Ocak, İstanbul Atatürk Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları