Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya’da Beyaz Bayraklı konaklama tesisi sayısı 12’ye yükseldi

24 Ağustos, 2012 | 10:20

Antalya Valiliği’nin turizmde gıda güvenliğini markalaştırmaya yönelik uygulamaya koyduğu Beyaz Bayrak’ta konaklama tesisi sayısı 12’ye yükseldi.

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Merkezi(KTM) bulunan ve Türkiye’de kongre turizminde model olan Starlight Convention Center Otel yapılan gıda denetimleri sonrası Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Antalya bölgesinde 12 beyaz bayraklı konaklama tesisinin 4’nün Manavgat’ta olduğu ifade edildi. KTM Starlight Otel’de yapılan törende Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Birol Tuncel, beyaz bayrak şiltini otel sahibi Ünal Akpınar’a teslim etti. Kaymakam Bulgurlu, yaptığı konuşmada Antalya’da beyaz bayraklı konaklama tesisi sayısının 12 olduğunu, bunlardan 4’ünün Manavgat’ta olduğunu söyledi. Beyaz bayrak uygulamasının otellerde gıda güvenliğinin marka tescillemesi olduğunu belirten Bulgurlu, bayrağın 7 kişiden oluşan komisyon tarafından sürekli yapılan denetimler sonrası verildiğini kaydetti. Bulgurlu, “Manavgat 180 bin yatak kapasiteyle Türk turizminin her alanda profesyonel yapıldığı nadir destinasyon bölgesi. Bölgemize gelen yabancı konuklarımızın seyahat, tatil, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet verme yanı sıra gıda güvenliğini de özel önem veriyoruz. Beyaz bayrak, turizmde gıda güvenliği ve marka değeri oluşturmamız için çok önemli.” dedi.

Starlight Convention Center Sahibi Ünal Akpınar, konaklama tesislerinin turizmde marka değeri oluşturmada beyaz bayrak almasından mutlu olduklarını söyledi. Akpınar, turizmde rakiplerle mücadele etmede otel konforu kadar çevrenin korunması, temizlik, sağlık, su kaynaklarının korunması ve gıda güvenliğinin çok önemli olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya beyaz bayrak, Antalya beyaz bayraklı oteller, Beyaz Bayraklı konaklama tesisi, Beyaz Bayraklı otel, Starlight Convention Center Otel, Starlight Otel beyaz bayrak, Ünal Akpınar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları