Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya Belediye Başkanı Türel; “Antalya Hollywood olma yolunda”

01 Ağustos, 2017 | 20:06

Menderes Türel Antalya Hollywood

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, “Antalya’ya Hollywood’daki film stüdyolarına benzer stüdyoları yapıyoruz. 5 bin dönümlük bir alanı film stüdyoları için ayırdık.” dedi.

Antalya Belediye Başkanı Türel; “Antalya Hollywood olma yolunda”

54. Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu yıl 21-27 Ekim 2017 tarihleri arasında 54’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivaline ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivali uluslararası hale dönüştürmek için çalıştığını anlattı.

Ulusal ve uluslararası film yarışmalarının birleştirilmesinin, festivali daha üst bir seviyeye yükseltme amacı taşıdığını ifade eden Başkan Türel, “Biz ulusal film festivalimizi kaldırmıyoruz. Uluslararası ve ulusal yarışmayı birleştiriyoruz, tek yarışma haline dönüştürüyoruz.” diye konuştu.

Bu sayede Türk sinemasının dünya sinemasına takdimini de sağlamış olacaklarını kaydeden Türel, Uluslararası Antalya Film Festivalinin Türk sinemasının dünya sinemasına açılan penceresi olacağını vurguladı.

Başkan Türel, “Bu iyi anlaşıldığında ve biz bunu başardığımızda bugünkü tepkilerin ne kadar anlamsız olduğu zaman içerisinde ortaya çıkacak. Cannes Film Festivali de 70 sene önce Fransa sinemasını desteklemek üzere organize edilmiş bir festivaldir, uluslararası bir festivaldir. Uluslararası yarışması vardır. Ama esas gayesi Fransa’da ulusal film endüstrisini desteklemektir. Dolayısıyla biz de Türk sinemasını bir tarafa kaldırıp koymuyoruz, yok etmiyoruz. Aksine dünyaya takdimini sağlıyoruz.” dedi.

Türel; “Antalya’ya Hollywood’taki film stüdyolarına benzer stüdyolar”

Antalya’ya Amerika Birleşik Devletleri film endüstrisinin en büyük markası olan Hollywood’daki film stüdyolarına benzer stüdyoları yapacaklarını söyleyen Türel, Konyaaltı ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan Boğaçayı Projesi kapsamında 5 bin dönümlük bir alanın film stüdyoları için ayrıldığını bildirdi. Başkan Türel, “Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz ve Maliye Bakanlığımızla bir anlaşmaya gitmek suretiyle bu projeyi mülkiyet satışına dayalı proje esaslı bir proje noktasına getirdik. Bakanlar Kurulumuz imzaladı, öğrendiğimiz kadarıyla Cumhurbaşkanımız da imzaladı. Bugünlerde inşallah çıkacaktır. Böylelikle bu projemizin ihale aşamasına gelmiş olacağız.” dedi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Hollwood, Menderes Türel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları