Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Antalya, Avrupalı emekli turistler için kışın çok cazip şehir’

01 Aralık, 2012 | 10:13

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Manavgat Side Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Ahmet Özden, 2013 yılı Avrupa erken rezervasyonlarının iyi durumda olduğunu söyledi.

Antalya bölgesinin iklim yapısı ve güneşli gün sayısının Avrupalı emekli turistler için cazip olduğunu belirten Özden, bölge destinasyonundaki otellerin yüzde 40’nın kış turizmine yönelik hizmet verdiğini kaydetti. Yeni turizm sezonu çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Özden, kışın bölgeye genelde başta Almanlar olmak üzere Avrupalı emekli turistlerin geldiğini ifade etti.

Avrupa ülkelerinde soğuk hava etkisini gösterince emekli turistlerin 20 Kasım’dan itibaren Antalya’ya gelmeye başladığını anlatan Özden, gelen turistlerin 20 gün ile 50 gün arasında konaklama yaptığını kaydetti. Bölgeye kışın daha fazla turistin gelmesi için kongre, sağlık, spor ve golf turizminin canlı tutulması gerektiğinin altını çizen Özden, bölgeye tatile gelen emekli turistler arasında 10 yıl üst üste gelenlerinde bulunduğunu söyledi. Özden sözlerini şöyle sürdürdü:”Kış turizmi için Antalya dünyanın en cazip şehri. Bölgemizde yüzde 40 oranında açık olan konaklama tesisi kış turizmine hizmet veriyor. Bu mevsimde gelen turist yoğunlu önemli ölçüde Avrupalı emekli turistler oluşturuyor. ”

2012’de iyi bir turizm sezonu geçirdiklerini belirten Özden, sürdürülebilir turizm için siyasi ve ekonomik istikrarla önemli olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Golf, Antalya golf oteli, Antalya golf otelleri, Antalya Haberleri, Antalya Turizm, golf otelleri, Golf Turizmi, Manavgat Side Bölgesel Yürütme Kurulu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları