Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Antalya, Avrupalı emekli turistler için kışın çok cazip şehir’

01 Aralık, 2012 | 10:13

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Manavgat Side Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Ahmet Özden, 2013 yılı Avrupa erken rezervasyonlarının iyi durumda olduğunu söyledi.

Antalya bölgesinin iklim yapısı ve güneşli gün sayısının Avrupalı emekli turistler için cazip olduğunu belirten Özden, bölge destinasyonundaki otellerin yüzde 40’nın kış turizmine yönelik hizmet verdiğini kaydetti. Yeni turizm sezonu çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Özden, kışın bölgeye genelde başta Almanlar olmak üzere Avrupalı emekli turistlerin geldiğini ifade etti.

Avrupa ülkelerinde soğuk hava etkisini gösterince emekli turistlerin 20 Kasım’dan itibaren Antalya’ya gelmeye başladığını anlatan Özden, gelen turistlerin 20 gün ile 50 gün arasında konaklama yaptığını kaydetti. Bölgeye kışın daha fazla turistin gelmesi için kongre, sağlık, spor ve golf turizminin canlı tutulması gerektiğinin altını çizen Özden, bölgeye tatile gelen emekli turistler arasında 10 yıl üst üste gelenlerinde bulunduğunu söyledi. Özden sözlerini şöyle sürdürdü:”Kış turizmi için Antalya dünyanın en cazip şehri. Bölgemizde yüzde 40 oranında açık olan konaklama tesisi kış turizmine hizmet veriyor. Bu mevsimde gelen turist yoğunlu önemli ölçüde Avrupalı emekli turistler oluşturuyor. ”

2012’de iyi bir turizm sezonu geçirdiklerini belirten Özden, sürdürülebilir turizm için siyasi ve ekonomik istikrarla önemli olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Golf, Antalya golf oteli, Antalya golf otelleri, Antalya Haberleri, Antalya Turizm, golf otelleri, Golf Turizmi, Manavgat Side Bölgesel Yürütme Kurulu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türsab,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları