Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antalya Anadolu Ateşi’nin ‘Troya’sı ile büyülendi!

08 Ağustos, 2018 | 10:23

Antalya Anadolu Ateşi'nin Troya'sı ile büyülendi!

Antalya Anadolu Ateşi’nin ‘Troya’sı ile büyülendi. Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun “2018 Troya Yılı”na özel hazırladığı “Troya Müzikali” Antalya’da seyirciyle Aspendos Arena’da buluştu.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun “2018 Troya Yılı”na özel hazırladığı “Troya Müzikali” Antalya’da seyirciyle Aspendos Arena’da buluştu.

Anadolu Ateşi Troya ile büyüledi

Antalya Anadolu Ateşi’nin ‘Troya’sı ile büyülendi

Türkiye’nin farklı illerinin yanı sıra 100’ün üzerinde ülkede, 45 milyon seyirciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu,”2018 Troya Yılı”na özel hazırladığı “Troya” gösterisini Antalya’nın Serik ilçesindeki Aspendos Arena’da sahneledi.

Doğu ile Batı kültürlerini buluşturan müzikal gösteride, 200’den fazla dansçı, iki binden fazla kostümle performans sergiledi.

2018 Troya yılı Anadolu Ateşi

10 başkentte sahnelenecek

Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, gösteri öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmirli Homeros’un yazdığı bu eserin batılı sanatçılar tarafından Rönesans döneminden beri birçok kez yorumlandığını ancak ilk kez gerçek Troyalılar, yani Anadolulular tarafından yorumlandığını söyledi.

Gösterilerinin dünyanın her yerinde müthiş ilgi gördüğünü, en son Pekin ve Şangay’da tur yaptıklarını dile getiren Erdoğan, “Troya ören yerinin UNESCO tarafından koruma alanı ilan edilmesinin 20. yılındayız. Bu sebeple Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 yılını Troya yılı ilan etti.

Biz de bu sebeple dünyanın birçok yerinde Troya turnesi yapmaya çalışıyoruz. Kendi tiyatromuzda Türkiye’de bir turnesini yaptık. Antalya’da zaten sürekli olarak varız. Ardından bir Ege turu olacak. Troya’yı dünyanın 10 önemli başkentinde sahneleyeceğiz ve bütün insanlığa Troya kültürünün bize, Anadolu’ya ait olduğunu anlatmaya devam edeceğiz.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2018 Troya Yılı, Anadolu Ateşi, Antalya, Aspendos Arena, İzmirli Homeros, Mustafa Erdoğan, Troya Müzikali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları