Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Antakya’nın tarihi dokusu usta ellerde şekillenecek

26 Ekim, 2010 | 11:08

Antakya Belediyesi makine ikmal tesislerinde kurulan kent atölyesi açıldı.

Eylül ayında İşkur Hatay İl Müdürlüğü‘nün iş gücü eğitim kursu kapsamında başlattığı restorasyon elemanı yetiştirme programına Antakya Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası da katıldı.

İşkur Hatay İl Müdürlüğü’nde yapılan mülakat sonucunda 40 kursiyer seçimi yapılarak Antakya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde restorasyon elemanı yetiştirme programı kursu açıldı.

Antakya Belediyesi Kent Atölyesinde; yaklaşık 4 ay süresince 40 kursiyer 600 saat teorik ve pratik eğitim alacak. Kurs sonunda yapılacak sınav ile başarılı kursiyerlere Milli Eğitim’den onaylı sertifika verilecek.

Restorasyon elemanı yetiştirme programında; geleneksel taş işlemeciliği, ahşap teknikleri (kapı, pencere, çatı), ahşap oymacılığı, soğuk demir (ferforje) işlemeciliği branşlarında eğitimler verilecek.

İşkur Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık işsizlik ve istihdamın önemi kadar tarihi değerlerin yaşatılması ve onarılmasının son derece önemli olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise programın tamamlanması ile Antakya’da restorasyon projelerinde büyük problem olan ara eleman eksikliğinin bir nebze olsun giderileceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Bulanık, Ahmet Bulanık Kİmdir, Antakya, Antakya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Antakya Haberleri, Antakya Tarihi, Antakya Tarihi Dokusu, Antakya Trihi Dokusu, İşkur Hatay İl Müdürlüğü, İşkur Hatay İl Müdürlüğü Haberleri, Ticaret ve Sanayi Odası,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları