Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ankaralı işadamları Mısır pazarını sevdi

16 Aralık, 2010 | 11:57

Ankaralı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASAD), iş görüşmeleri yapmak, yatırım imkanlarını yerinde görmek amacıyla Mısır’ın başkenti Kahire’ye 45 iş adamıyla ikinci defa çıkarma yaptı.

Kahire Hilton Otelde düzenlenen Türkiye-Mısır ikili iş görüşmelerinde iki ülkenin yatırımcılarını bir araya getirdi. 300’ün üzerinde Mısırlı girişimcinin Türk meslektaşlarıyla buluştuğu toplantıda, firmalar arasında önemli ticari anlaşmalar yapıldı. İkili iş görüşmelerinin ardından Türk iş adamları fabrika ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Ankaralı İşadamları görüşmelerin ardından Kahire’nin Türk Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı’nın onurlarına verdiği resepsiyona katıldı. Resepsiyonda konuşan Botsalı, Mısır’ın Türkiye açısından önemli bir ticaret pazarına sahip olduğunu belirterek, “Yeni yapılanmakta olan bu pazarda siz de Türk iş adamları olarak yer almalısınız. Takip ettiğim kadarıyla Türk iş adamlarımız görüşmelerden iyi neticeler aldılar. Biz de Kahire Dış Ticaret Müsteşarlığımızla Mısır’da ticaret yapmak isteyen tüm iş adamlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi.

Gezinin son günü ASAD Başkanı Şahin Altuntaş ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Kahire Ticaret Odası ve Mısır İş Adamları Derneği’ni (EBA) ziyaret ettiler. Ziyaretler neticesinde her iki kurumla da resmi kurumlar arası anlaşmalara imza atıldı. Burada konuşan Şahin Altuntaş Mısır’ın Türkiye ile olan ilişkilerine dikkat çekerek, “Mısır, 82 milyonluk nüfusu, çevre ülkelerle olan ekonomik ve ticari ilişkileri, Amerika’ya kotasız ve vergisiz tekstil ürünleri ihraç eden ülkeler arasında bulunmasının yanı sıra ülkemize yakınlığı nedeniyle, hem yatırım hem ticaret açısından ciddi imkânlar sunuyor. Mısır ülkemiz ihracatı ve ucuz hammadde ithalatı açısından hemen hemen her üründe önemli bir potansiyel taşıyor. Mısır’ın gümrük vergilerinde indirimlere gitmesi ile bu indirimlerin Türk işadamları için yeni bir pazar kapısını açtığını düşünüyoruz. Ayrıca Mısır Türk iş adamlarına Afrika kıtasının kapılarını açmaktadır.” şeklinde konuştu.
İş görüşmelerine katılan Ankaralı firmalar da Mısır’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara, Ankaralı işadamları, ASAD Başkanı Şahin Altuntaş, Kahire Ticaret Odası, Mısır, Mısır Otelleri, Mısr Turu, Şahin Altuntaş, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları