Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ankara ve İstanbul’a iki büyük müze yapılacak

17 Haziran, 2009 | 09:56

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yapılan açıklamaya göre, Ankara ve İstanbul’da iki büyük müze yapılacak.

Ayrıca Günay; “Ankara’da kurulacak ve 1 haftada gezilebilecek Türkiye Uygarlıklar Müzesi 40 bin metrekare alan üzerinde yer alacak, yılda 5 milyon ziyaretçi çekecek” şeklinde konuştu.

Ankara’da bulunan Ankara kültür merkezi alanına19802den bu yana çivi bile çakılmadığını anlatan Bakan Günay, şöyle devam etti: “Buraya Türkiye’nin en büyük müzesini yapmak istiyoruz. Konsepti hazırladık. Galeriler yatay gezildiğinde tematik, dikey gezildiğinde tarih sırasına göre dizayn edilecek. 40 bin metrekarelik alan bir haftada ancak gezilebilecek. Adı da hazır: Türkiye Uygarlıklar Müzesi olacak. Eylül ayında bu müze için proje yarışması başlatacağız. İstanbul’da ise Sultanahmet bölgesini yeniden planlıyoruz. Arkeoloji Müzesi, eserleri sergilemekte yetersiz kalıyor. Boşaltılan Darphane binasını Arkeoloji Müzesi’ne ekleyeceğiz. Böylece müzenin teşhir alanı 20 bin metrekareye çıkacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Kültür Merkezi, Ankara Müzeleri, Arkeoloji Müzesi, Ertuğrul Günay, İstanbul Müzeleri, Sultanahmet Bölgesi, Turizm Ve Kültür Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları